Nowa Politechniczna

Zespół Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej (FRAG) w związku z planami budowy ul. Nowej Politechnicznej przygotował wizualizacje prezentujące dwa odmienne warianty zagospodarowania terenu pod inwestycję.

Wersja z lewej strony, oparta jest na przykładach tzw. Dobrych Praktyk z wielu miast europejskich, zakłada stworzenie przestrzeni pełniącej funkcję ulicy miejskiej stanowiącej istotny element ramy komunikacyjnej miasta. Kluczową rolę w usprawnieniu przejazdu przez tę część miasta, pełni linia tramwajowa.

Wersja z prawej strony bazuje na założeniach obecnego Studium Uwarunkowań i Rozwoju Przestrzennego, natomiast forma ulicy została opracowana na wzór dotychczasowych gdańskich realizacji drogowych.

Można podejrzeć 2 koncepcje jednocześnie przesuwając myszką pionową belkę na zdjęciach.

Przygotowana prezentacja ma na celu uzmysłowienie mieszkańcom, przyszłym projektantom inwestycji oraz miejskim decydentom, że zasady zrównoważonego rozwoju oraz europejskie trendy powinny określać politykę miejską ukierunkowaną na promowaniu transportu zbiorowego, ograniczając tym samym ruch samochodowy.

Tekst i materiały FRAG

komentarze

 • 5 kwietnia 2015 at 21:54
  Permalink

  Anna P-U a Ciebie proszę nie zabieraj głosu jak po POLSKU masz G do powiedzenia.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2015 at 20:27
  Permalink

  Mnie dziwi to że po ewentualnym zbudowaniu lini tramwajowej BRG nieplanuje spadku ilosci samochodów. Nawet twierdzi że liczba aut się zwiększy. Wychodzi na to że tramwaje będą jeżdzić puste . Więc po co budowa lini tramwajowej? Takie mniej więcej jest rozumowanie BRG.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2015 at 17:45
  Permalink

  Jestem za wersją, w której żadna z obecnie stojących kamienic zabytkowych stojących na tej ulicy, nie zostanie zburzona. Jeśli nie ma takiej opcji, to jestem przeciwna tej budowie. Można zrobić bus pas, tak jak np w Nowym Jorku i innych większych miastach na świecie i będzie super.

  Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2015 at 08:21
   Permalink

   Pisz po angielsku. Ciężko się Ciebie czyta po polsku.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *