Rowerowa Metropolia – list otwarty do prezydenta Gdańska

Dzisiaj (10.11.2017 r.) autorzy projektu ogólnomiejskiego w BO 2018 i koordynatorzy kampanii Rowerowa Metropolia skierowali list do prezydenta Pawła Adamowicza.

Szanowny Panie Prezydencie,

Od ogłoszenia przez Pana wyników Budżetu Obywatelskiego 2018 minęło już pięć tygodni, a od ujawnienia przez nas skandalicznego faktu zniknięcia dziesiątek tysięcy głosów oddanych przez kilkanaście tys. mieszkańców Gdańska – ponad dwa tygodnie.

Przez ten czas usłyszeliśmy od urzędników oraz od firmy Implyweb obsługującej głosowanie wiele „wyjaśnień”. Niestety pomimo upływu czasu i wielokrotnych zapytań, nadal nie możemy doczekać się ujawnienia podstawowych dokumentów oraz wiarygodnych odpowiedzi. Oczekujemy pilnego opublikowania:

 1. Wszystkich dokumentów procedury zapytania ofertowego na wybór firmy obsługującej głosowanie BO 2018
 2. Pełnej treści umowy wraz z załącznikami, zawartej przez Miasto Gdańsk z firmą Implyweb obsługującą głosowanie BO 2018
 3. Pełnego raportu technicznego z opisem i kodem źródłowym błędu lub błędów które spowodowały zniknięcie tysięcy głosów
 4. Listy wszystkich projektów BO 2018 wraz z ich numerami ID, które – wedle przedstawicieli firmy – decydowały o stopniu poszkodowania poszczególnych projektów przez błąd systemu głosowania
 5. Pełnych wyjaśnień firmy Implyweb (w tym pliku prezentacji Implyweb pokazanej na spotkaniu z autorami projektów BO które odbyło się 6 listopada w siedzibie ECS)

Ujawniając masowe nieprawidłowości w wynikach BO 2018 zobowiązaliśmy się wobec wszystkich gdańszczan i gdańszczanek do całkowitego wyjaśnienia tej sprawy. Z przykrością stwierdzamy, że nieujawnianie przez władze Gdańska podstawowych dokumentów utrudnia naszą pracę i rzuca złe światło na zasadę transparentności działań Urzędu Miejskiego.

Autorzy projektu ogólnomiejskiego nr 10 w BO 2018
i koordynatorzy kampanii Rowerowa Metropolia:
Roger Jackowski, Lidia Makowska, Michał Błaut

Przeczytaj


Gdańsk Strefa Prestiżu

2 thoughts on “Rowerowa Metropolia – list otwarty do prezydenta Gdańska

 • zniknięcia dziesiątek tysięcy głosów oddanych przez kilkanaście tys. mieszkańców Gdańska – hm?

  Reply
 • Konkretnei i na temat. Biorąc pod uwagę, że Prezydent sypnął 2mln można snuć podejrzenie, że sytuacja jest bardziej „złożona”.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *