Wydarzenia i informacje

Akcja Gdańsk Pomaga i Dobra Paczka w dzielnicy Wrzeszcz Górny

Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 5 we Wrzeszczu, przystąpiła jako współorganizator do Akcji Gdańsk Pomaga i Dobra Paczka.

#GdańskPomaga i #DobraPaczka to wspólna inicjatywa Miasta Gdańsk, Fundacji Gdańskiej, Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A., Stadionu Energa Gdańsk oraz Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. W ramach programu służymy pomocą osobom, którym stan epidemii utrudnia lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Swoje zgłoszenia na stronie gdanskpomaga.pl mogą zostawiać zarówno ci, którzy potrzebują wsparcia, jak i osoby, które mogą zaangażować się w akcję jako wolontariusze.

Jeżeli znacie Państwo osobę

  • w wieku powyżej 70 roku życia, pozostającą w domu w związku z zagrożeniem Covid_19
  • lub osobę w wieku poniżej 70 roku życia, która ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie zaspokajać potrzeb życiowych związanych z zaopatrzeniem się w artykuły pierwszej potrzeby takie jak: żywność, art. higieniczne, chce zrealizować receptę lub potrzebuje pomocy przy wyprowadzeniu psa itp.
  • nie korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych (np. wparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie) i mieszka w dzielnicy Wrzeszcz Górny, to

Prosimy o kontakt pod nr telefonu: 504 871 478 lub o zalogowanie się na stronie gdanskpomaga.pl/dobra-paczka. Można też wysłać e-mail na adres asystenta dzielnicowego: agata.zemetro@fundacjarc.org.pl lub centrum@gdanskpomaga.pl podając swój numer telefonu. Nasi asystenci skontaktują się z Państwem telefonicznie.
Aktualna mapka z podziałem na dzielnice oraz kontaktem do asystentów dzielnicowych znajduje się na stronie gdanskpomaga.pl.

Gdańsk Strefa Prestiżu

informacja prasowa

Dodaj opinię lub komentarz.