• Wydarzenie: Promocja anglojęzycznej publikacji „The Arithmetic of War: WWII Battles in 15 Infographics”
  • Data: 11 października (wtorek) godz. 17:00
  • Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Sala kinowa, poziom -3

Zapraszamy do udziału w promocji anglojęzycznej publikacji, która ukazała się nakładem wydawnictwa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się 11 października o godz. 17:00 w Sali kinowej muzeum. Tego dnia promowana będzie książka „The Arithmetic of War: WWII Battles in 15 Infographics”.

Nad publikacją pracował zespół muzealników, który, na czele z projektantem graficznym, stworzył publikację obfitującą w nieszablonowe treści historyczne. Przedstawiono w niej 129 autorskich infografik, 60 oryginalnych map, 298 archiwalnych fotografii oraz 40 rysunków broni, pojazdów i samolotów. Recenzentami dzieła było dwóch naukowców rangi światowej – prof. Richard J. Evans z Uniwersytetu w Cambridge i prof. Richard Overy z Uniwersytetu w Exeter.

Za surowymi statystykami kryje się nieskończona głębia ludzkiego cierpienia, tragiczny los niewinnych ofiar cywilnych i historia milionów ludzi, którzy doświadczyli okrucieństw wojny, co nieodwracalnie zmieniło ich życie – czytamy w przedmowie książki „The Arithmetic of War: WWII Battles in 15 Infographics”.

Czym jest tytułowa arytmetyka wojny? Na czym polega nowatorskość publikacji w prezentowaniu treści drugowojennych? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą autorzy jej publikacji: Karol Szejko – redaktor naczelny oraz Natalia Gawryluk – redaktor naczelny i projektant graficzny.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne na stronie www organizatora: link

Gdańsk Strefa Prestiżu

materiały prasowe


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.