Stowarzyszenie “Nasz Gdańsk” i portal Gdańsk Strefa Prestiżu oficjalnie podpisały umowę o współpracy i wzajemnym wsparciu.

Stowarzyszenie “Nasz Gdańsk” i portal Gdańsk Strefa Prestiżu formalnie podpisały umowę o współpracy i wzajemnym wsparciu.

Stowarzyszenie Nasz Gdańsk, którego prezesem jest pasjonat i popularyzator historii Gdańska, Andrzej Januszajtis, od wielu lat uczestniczy w kształtowaniu świadomości społecznej, historycznej i gospodarczej mieszkańców Gdańska. Stowarzyszenie skupia ludzi i organizacje pragnące aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu i realizacji polityki gospodarczej i społecznej oraz działalności charytatywnej na obszarze Miasta Gdańska i województwa pomorskiego. Dąży w szczególności do rozwoju i promocji gospodarki morskiej “uznając, że powinna ona być motorem i podstawą wzrostu znaczenia Gdańska jako miasta morskiego i portowego” (cytat ze Statutu). Stowarzyszenie działa także na polu prawnym i kulturalnym, organizuje wystawy, odczyty, wykłady, prowadzi działalność wydawniczą i szeroką działalność informacyjną.

Stowarzyszenie “Nasz Gdańsk” i portal Gdańsk Strefa Prestiżu formalnie podpisały umowę o współpracy i wzajemnym wsparciu.

Przed podpisaniem formalnej umowy nasz portal podejmował już wspólne działania ze Stowarzyszeniem, m.in. dotyczące zbiórki podpisów pod projektem uchwały w sprawie zachowania historycznego charakteru Długiego Pobrzeża, czy apelu dotyczącego zaniechania budowy kładek przez Motławę. Ostatnio wspólnie apelowaliśmy o utrzymanie dawnej nazwy “Wiadrownia” przy Muzeum II WŚ. Mamy wspólne cele i dobrze jest wzajemnie się wspierać i działać dla dobra Gdańska. Już teraz na łamach naszego portalu jest kilka interesujących artykułów pana Andrzeja Januszajtisa. Po podpisaniu umowy będą pojawiać się zdecydowanie częściej.

Gdańsk Strefa Prestiżu

One thought on “Dla dobra Gdańska i jego mieszkańców

  • Powodzenie we wspólnych przedsięwzięciach dla dobra miasta. Nic bardziej nie jednoczy niż wspólne działania dwóch Andrzejów.

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.