Będziemy wodzić palcem po mapie, uczyć się podstaw nawigacji i przeprowadzać doświadczenia chemiczne. Będzie mokro, wesoło i nawet jeśli nie spadnie śnieg, gwarantujemy, że ferie w Tczewie będą udane!

– To pierwsze ferie, które organizujemy w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, nowym oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – mówi Krystyna Stubińska, kierownik działu Edukacji NMM.

Zajęcia podczas przerwy zimowej, organizowane od lat w różnych oddziałach NMM, mają określoną renomę i cieszą się dużą popularnością. Zapisy na zajęcia w gdańskim Ośrodku Kultury Morskiej, czy Żurawiu zaczynają się już na początku grudnia. Ciekawe tematy zajęć i zróżnicowana oferta zapewniają co roku komplet chętnych. Nazwa Muzeum zobowiązuje, więc tegoroczne ferie w Centrum Konserwacji Wraków Statków mają również morski charakter. W tczewskim oddziale NMM dowiemy się, gdzie szukać na niebie Gwiazdy Polarnej i jakie prawa fizyki trzeba poznać, żeby zbudowana przez nas łódź nie zatonęła. „Mokra robota” to zajęcia chemiczno-fizyczne, na których uczestnicy ferii poznają i zbadają niezwykłe właściwości wody – Nie będziemy „lać wody” na naszych warsztatach, chociaż pewnie trochę sobie pochlapiemy. W końcu to rzeczne ferie, bo rok 2017 będzie Rokiem Wisły! – śmieje się Joanna Obniska, która prowadzi zajęcia w CKWS.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w dniach 16-27 stycznia 2017 r. dla grup do 20 osób

Godziny: 9.30-10.30 oraz 11.00-12.00  (grupy zorganizowane)

Wiek: 6-13 lat

Cena: 6 zł od osoby

Tematy – do wyboru poprzez rezerwację on-line na stronie: www.rezerwacje.nmm.pl

1. Palcem po mapie.

Jak znaleźć Gwiazdę Polarną? Do czego służy mapa? Czy dawni marynarze potrafili pływać i jak zbudować łódź, która nigdy nie zatonie? Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć, na których we własnoręcznie złożonej łodzi piankowej, wybierzemy się w „podróż dookoła świata”.

2. Mokra robota – zabawy i eksperymenty z wodą – cz. 1

Co się stanie, gdy zmieszamy olej z wodą lub z atramentem? Jak wywołać wodne tornado? Dlaczego ryby nie zamarzają w rzekach i jeziorach zimą? Czy papier w wodzie może być suchy? Przelewając, topiąc i mieszając, zbadamy niezwykłe właściwości wody.

3. Mokra robota – zabawy i eksperymenty z wodą – cz. 2

Zapraszamy na drugą część zabaw z wodą, podczas których stworzymy kolorową tęczę z cukru, sprawdzimy, czy jajko pływa w słonej wodzie i gdzie ucieka pieprz.

Narodowe Muzeum Morskie

materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.