W ramach Festiwalu Kultury Utraconej, Teatr Migro na ulicy Długi Targ zaprezentował spektakl „Echa”. Inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej, „Wędrowny zakład fotograficzny”, spektakl ten przekazał szerokiej publiczności impresję na temat Kresów Wschodnich.

Teatr Migro na ulicy Długi Targ zaprezentował spektakl „Echa”

Bez użycia słów, aktorzy operowali gestami, a scena teatru na Długim Targu stworzyła wyjątkową atmosferę, umożliwiającą obcowanie z kulturą w przestrzeni miejskiej.

Spektakl „Echa” był wizualnym przedstawieniem, inspirowanym książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”. Opowiadał historię zapomnianych miejsc, ludzi i przedmiotów z Kresów Wschodnich, sięgając zarówno do wspomnień, jak i pamięci przyszłych pokoleń. Ożywione fotografie, prezentowane przed widzami, przeniosły ich w świat różnych kultur, narodowości i wyznań.

Spektakl nie tylko przywoływał przeszłość, ale także skłaniał do refleksji nad naszymi własnymi korzeniami i ich rolą w codziennym życiu oraz we współczesnym świecie.

Aktorzy i twórca spektaklu.

Reżyserią, scenariuszem i wyborem muzyki zajęła się Monika Kozłowska. Choreografię stworzyła Natalia Iwaniec, a za scenografię i kostiumy odpowiadała Joanna Jaśko-Sroka. W spektaklu wystąpili: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech, Michał Orzyłowski i Adam Plewiński.

Andrzej Ługin

Dodaj opinię lub komentarz.