Strefa obywatelska

Gdańsk na 6 – Kacper Płażyński przedstawił program wyborczy

Kandydat na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński przedstawił 6 najważniejszych założeń programowych dla Gdańska.

W 15 minut z Pętli Łostowicka do Wrzeszcza
Sprawna komunikacja zbiorowa to niezbędny element nowoczesnej, przyjaznej mieszkańcom aglomeracji. Gdańszczanie oczekują, by komunikacja miejska działała znacznie lepiej, niż dzisiaj. Dlatego do 2024 roku uruchomimy nowe połączenie tramwajowe, dzięki któremu z Pętli Łostowicka do Wrzeszcza będzie można przejechać w zaledwie 15 minut

3000 mieszkań dla gdańszczan
Gdańsk jest dla wszystkich – nie tylko dla tych, którzy są dobrze sytuowani. Zbyt wielu gdańszczan nie może dziś liczyć na pomoc w najważniejszej życiowej sprawie, jaką jest mieszkanie. Kolejka po komunalne lokum wciąż jest zbyt długa. Dlatego do 2024 roku udostępnimy gdańszczanom co najmniej 3000 mieszkań.

Wielkie Centrum Sportu na Ujeścisku i nad Jeziorem Osowskim
Sport to zdrowie. Sport to także integracja lokalnej wspólnoty. W Gdańsku brakuje powszechnie dostępnych obiektów sportowych i rekreacyjnych a problem ten jest szczególnie dotkliwy w nowych, południowych dzielnicach miasta. Dlatego do 2024 roku wybudujemy na Ujeścisku wielofunkcyjne Centrum Sportowe, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Centrum zostanie zlokalizowane w nowym Parku Ujeścisko, którego wielkość będzie zbliżona do rozmiarów Parku Reagana. Drugie, mniejsze centrum, powstanie nad Jeziorem Osowskim.

170 hektarów nowej zieleni miejskiej
Gdańszczanie chcą, by ich miasto było pełne zieleni. Dzisiaj to niemożliwe, bo decydujący wpływ na planowanie przestrzenne Gdańska ma wielki biznes i deweloperzy. My zmienimy te zasady i sprawimy, że Gdańsk będzie zielonym wzorem do naśladowania dla innych polskich metropolii. Dzięki nowej polityce miasta nie tylko obronimy wszystkie obecnie funkcjonujące tereny zielone, ale do 2024 roku udostępnimy mieszkańcom co najmniej 170 hektarów nowej przestrzeni do wypoczynku. Nowe miejskie parki powstaną m.in. na Biskupiej Górce, w Nowym Porcie, na Migowie, Ujeścisku, Suchaninie a także na Strzyży, na terenach po gospodarstwie OKAZ.

10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli
Gdańsk musi postawić na rodziny. By mogły one dobrze funkcjonować, potrzebne są nowe żłobki i przedszkola dla najmłodszych gdańszczan. Miasto musi w tym obszarze zrobić znacznie więcej niż robi dzisiaj, dlatego do 2024 roku uruchomimy 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli w dzielnicach, gdzie są one najbardziej potrzebne. W każdym żłobku będzie co najmniej 96 miejsc a w każdym przedszkolu co najmniej 125 miejsc dla najmłodszych gdańszczan

10 nowych dziennych domów opieki
Coraz więcej mieszkańców Gdańska to seniorzy. Część z nich to osoby samotne, schorowane, wymagające troskliwej opieki. Taką opiekę musi im zapewniać także miasto. Dlatego, w trosce o naszych rodziców, dziadków, sąsiadów i przyjaciół uruchomimy do 2024 roku 10 nowych dziennych domów opieki. Domy będą przeznaczone dla osób samotnych lub żyjących w rodzinach, które ze względu na wiek, choroby albo z powodu innych przyczyn losowych wymagają pomocy, ale nie musi być to pomoc całodobowa.

Andrzej Ługinmateriały nadesłane.


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.