Koniec roku to okres podsumowań, zapraszamy zatem do zabawy.  Możemy przyznawać swoje hity i kity, jak się komu podoba.  Według nas Kitem nad Kitami jest Forum Gdańsk, ale wiele (nawet tu niewpisanych inwestycji czy realizacji) mogłoby ubiegać się o pierwsze miejsce w tej kategorii. Na nasz Hit Roku wytypowaliśmy Olivia Star, choć duże nadzieje pokładamy w Garnizonie i zagospodarowaniu ulicy Orzeszkowej. Tak więc rozpocznij zabawę i wytypuj swoje Kity i Hity.

 

2 thoughts on “Hity i kity 2017 roku

 • Niesprawiedliwe jest ocenianie inwestycji w trakcie budowy, gdy wszystko jeszcze rozgrzebane. Poza tym czy równie negatywnie jak Forum Gdańsk oceniana jest kompleksowa przebudowa węzłów komunikacyjnych w jego sąsiedztwie? Czy naprawdę tak żal dziury z torami, zapyziałego parkingu i baraków gildii ,do których zaglądali już chyba tylko sprzedawcy?

  Odpowiedz
  • Bardzo sprawiedliwe jest ocenianie inwestycji, w trakcie budowy której dochodzi do łamania prawa poprzez samowolną zmianę planów budowlanych oraz rażące naruszenie przepisów z dziedziny ochrony zabytków.
   Kompleksowa przebudowa węzłów komunikacyjnych (żadna…) nie była przedmiotem oceny w tej zabawie, zupełnie zatem nie rozumiem, czemu została przywołana w komentarzu do niej…
   Żal zaś nie „dziury z torami”, ale zaprzepaszczonej bezpowrotnie szansy na stworzenie wspólnej, służącej mieszkańcom i turystom przestrzeni miejskiej, zamiast której będzie jeszcze jedno centrum handlowe, tym tylko różne od innych, że nie brzydkie, tylko potwornie brzydkie.

   Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.