Hity i kity 2017 roku

Koniec roku to okres podsumowań, zapraszamy zatem do zabawy.  Możemy przyznawać swoje hity i kity, jak się komu podoba.  Według nas Kitem nad Kitami jest Forum Gdańsk, ale wiele (nawet tu niewpisanych inwestycji czy realizacji) mogłoby ubiegać się o pierwsze miejsce w tej kategorii. Na nasz Hit Roku wytypowaliśmy Olivia Star, choć duże nadzieje pokładamy w Garnizonie i zagospodarowaniu ulicy Orzeszkowej. Tak więc rozpocznij zabawę i wytypuj swoje Kity i Hity.

 

2 myśli na temat “Hity i kity 2017 roku

 • Niesprawiedliwe jest ocenianie inwestycji w trakcie budowy, gdy wszystko jeszcze rozgrzebane. Poza tym czy równie negatywnie jak Forum Gdańsk oceniana jest kompleksowa przebudowa węzłów komunikacyjnych w jego sąsiedztwie? Czy naprawdę tak żal dziury z torami, zapyziałego parkingu i baraków gildii ,do których zaglądali już chyba tylko sprzedawcy?

  Odpowiedz
  • Bardzo sprawiedliwe jest ocenianie inwestycji, w trakcie budowy której dochodzi do łamania prawa poprzez samowolną zmianę planów budowlanych oraz rażące naruszenie przepisów z dziedziny ochrony zabytków.
   Kompleksowa przebudowa węzłów komunikacyjnych (żadna…) nie była przedmiotem oceny w tej zabawie, zupełnie zatem nie rozumiem, czemu została przywołana w komentarzu do niej…
   Żal zaś nie “dziury z torami”, ale zaprzepaszczonej bezpowrotnie szansy na stworzenie wspólnej, służącej mieszkańcom i turystom przestrzeni miejskiej, zamiast której będzie jeszcze jedno centrum handlowe, tym tylko różne od innych, że nie brzydkie, tylko potwornie brzydkie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *