Strefa obywatelska

Jak parkuje prezydent Dulkiewicz (aktualizacja) – może zbiórka na abonament?

W mediach pojawiły się wypowiedzi gdańskiego ratusza w kwestii parkowania na trawniku przez Aleksandrę Dulkiewicz „…zapewniono, że auto prezydent parkowało w miejscu, które zgodnie z umową przeznaczone jest pod postój samochodów.”  Musimy odnieść się do tej kwestii, bo jest to wprowadzanie w błąd.

Oświadczenie biura prasowego prezydent Gdańska.
– Przedstawione na zdjęciu podwórko użytkowane jest wyłącznie przez wspólnoty mieszkaniowe oraz pozostałych współwłaścicieli nieruchomości – pisze nam referat prasowy biura prezydenta Gdańska. – Z powodu remontu dachu, zgodnie z informacją zamieszczoną w klatkach kamienicy, właściciele samochodów zostali poproszeni o ich przestawienie z tradycyjnych miejsc parkowania na podwórzu. Auto prezydent parkowało w miejscu, które zgodnie z umową przeznaczone jest pod postój samochodów. Po zakończeniu remontu dachu samochód wróci na poprzednie miejsce postojowe.

Na dowód załączamy zdjęcie całego trawnika. Zostało zrobione 13 lipca b.r. Samochód prezydent znajduje się na skraju zdjęcia z prawej strony.
Poza tym – zgodnie  z naszymi informacjami, nie ma żadnej umowy między zarządzającym tym terenem miejskim (Gdańskie Nieruchomości) a właścicielami lokali klatki schodowej, gdzie mieszka prezydent. Właścicielami – bowiem nie ma tam wspólnoty mieszkaniowej.

Zostało zrobione 13 lipca b.r. Samochód prezydent znajduje się na skraju zdjęcia z prawej strony.

W takim przypadku wszystkie umowy muszą być podpisywane przez wszystkich właścicieli (pomijając oczywisty absurd, że nie można mieć umowy na parkowanie na zieleńcu) i takiej umowy nie ma. Prośba o uregulowanie spraw podwórkowych została wysłana przez mieszkańców do Gdańskich Nieruchomości w 2019 roku i do dziś nie została rozpatrzona.

Przeczytaj:

Tym samym, nie jest to również teren prywatny i jest to jedna z nieprawidłowości na tym podwórku, choć rozumiemy, że mieszkańcy zdesperowani niszczejącym trawnikiem taką tabliczkę umieścili.
Zwracamy również uwagę, że kierownik referatu prasowego Urzędu Miejskiego, odpowiadając w ten sposób (zamieszczony cytat na początku), wypowiedziała się w kwestii samochodu prezydent Gdańska, którego używa ona PRYWATNIE. Nie jest on w zasobach Urzędu Miejskiego. Kierownik w ogóle nie powinna była udzielać odpowiedzi w sprawach prywatnych, a odpowiadając wpisuje się w wątpliwy proceder nadużywania stanowiska do celów osobistych – nawet jeśli są to osobiste cele Aleksandry Dulkiewicz.

O sytuacji powiadomiliśmy straż miejską. Ze źródeł zaufanych wiemy, że ochrona miała przestawić ten samochód, a straż pogrozić prezydent palcem. Będziemy zaskoczeni, jeśli straż stanie na wysokości zadania i potraktuje tak wysoko postawioną osobę jak zwykłego gdańszczanina. Przecież Gdańsk to miasto równości. Jest to tłoczone nam do głów na każdym kroku. „Wszyscy są równi, ale… Tu nie ma żadnego ale!”

Więc co… zbiórka na abonament dla prezydent Gdańska?

Andrzej Ługin

One thought on “Jak parkuje prezydent Dulkiewicz (aktualizacja) – może zbiórka na abonament?

Dodaj opinię lub komentarz.