Wydarzenia i informacje

„MASKA i KSIĄŻKA” – kampania społeczno-lokalna Muzeum II Wojny Światowej

WYDARZENIE: „Maska i Książka” – kampania społeczno-lokalna Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, prowadzona w ramach szerszej akcji #M2WSwirtualnie
TERMIN: od 16 kwietnia 2020 r. do wyczerpania zapasów, nie później niż do dn. 10 maja br.
UDZIAŁ: bezpłatny, akcja skierowana do pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek miasta Gdańsk

Maska Gdańsk

Dołącz do akcji Maska i Książka
Zachęcamy do skorzystania z kampanii społeczno – lokalnej w ramach cieszącego się ogromnym zainteresowaniem cyklu Muzeum II Wojny Światowej – wirtualnie.
Jesteś pełnoletnim mieszkańcem miasta Gdańsk?

Możesz bezpłatnie otrzymać maskę ochronną i publikację dotyczącą II wojny światowej!

Poniżej słowa Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. Karola Nawrockiego w temacie rozpoczęcia nowej kampanii społecznej pt. „Maska i Książka”, skierowanej do lokalnej gdańskiej społeczności.

Szanowni Państwo,

obecna sytuacja nie pozwala mi zaprosić Was do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dlatego właśnie, wspólnie z moimi współpracownikami, postanowiliśmy odwiedzić Was zdalnie w ramach nowego projektu „Maska i książka”.

Tym skromnym upominkiem – niezbędną dziś maską ochronną oraz wartościową niezależnie od okoliczności lekturą – chcemy Was zapewnić o naszej solidarności, życzliwości, ale także o niezmiennej gotowości naszej instytucji do realizowania statutowej misji, którą jest pielęgnowanie polskiej historii. Dziś tę misję realizujemy głównie w sieci za pomocą social mediów takich jak Facebook, Twitter czy Instagram.

Drodzy Państwo,

nam wszystkim otuchy niech doda fakt, że w trudnym czasie, o którym opowiada nasze Muzeum, podczas II wojny światowej, mimo przerażającej dominacji dwóch totalitaryzmów, na okupowanych ziemiach polskich trwała systematyczna, niezależna podziemna edukacja. Uczestniczyło w niej aż milion uczniów szkół podstawowych i 100 tys. młodych ludzi z poziomu gimnazjów i liceów. Pięknym owocem konspiracyjnej nauki było 25 tys. zdanych matur i 600 magisterskich dyplomów!

Dzisiaj – w roku 2020, w tej wyjątkowej, pandemicznej sytuacji również nie zapomnimy o poszerzaniu naszej wiedzy, tym razem w rygorach bezpieczeństwa higienicznego. A do tego przyda nam się z pewnością „Maska i książka”.

Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, ale też miłej lektury!

dr Karol Nawrocki

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Link do akcji Maska i Książka

Gdańsk Strefa Prestiżu, informacje prasowe

2 thoughts on “„MASKA i KSIĄŻKA” – kampania społeczno-lokalna Muzeum II Wojny Światowej

  • Dziękuję za kampanię „Maska i książka”.

    Odpowiedz
  • Ja również dziękuję za tę akcję. Dwie książeczki przeczytane

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.