• Wydarzenie: koncert zespołu Zagan Acoustic z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
  • Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. Bartoszewskiego 1, sala konferencyjna im. J. Olszewskiego (poz. -3)
  • Czas: 2 maja 2019 r., godz. 19.00
  • Wstęp: 2 zł.

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki zaprasza na koncert zespołu Zagan Acoustic z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, który odbędzie się 2 maja 2019 r. o godz. 19:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego.

Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie,  wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku  w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje. Zarejestrowane zostały One na debiutanckiej płycie zatytułowanej „3:1”. Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą.

Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych koncertowali na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC, Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Wybitny twórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystał kompozycje Zagan Acoustic do swoich realizacji filmowych. Zaaranżowane zostały one również na orkiestrę kameralną. Muzycy występowali wówczas w roli solistów z Polską Filharmonią Kameralną pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

SKŁAD ZESPOŁU

  • Paweł Zagańczyk – akordeon
  • Joachim Łuczak – skrzypce
  • Andrzej Wojciechowski – klarnet
  • Jarosław Stokowski – kontrabas

Patronat: Grupa Energa, Mecenas Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Bilety na bilety.muzeum1939.pl i w kasach Muzeum.

Muzeum II Wojny Światowej, materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.