Dzisiaj (10.11.2017 r.) autorzy projektu ogólnomiejskiego w BO 2018 i koordynatorzy kampanii Rowerowa Metropolia skierowali list do prezydenta Pawła Adamowicza.

Szanowny Panie Prezydencie,

Od ogłoszenia przez Pana wyników Budżetu Obywatelskiego 2018 minęło już pięć tygodni, a od ujawnienia przez nas skandalicznego faktu zniknięcia dziesiątek tysięcy głosów oddanych przez kilkanaście tys. mieszkańców Gdańska – ponad dwa tygodnie.

Przez ten czas usłyszeliśmy od urzędników oraz od firmy Implyweb obsługującej głosowanie wiele „wyjaśnień”. Niestety pomimo upływu czasu i wielokrotnych zapytań, nadal nie możemy doczekać się ujawnienia podstawowych dokumentów oraz wiarygodnych odpowiedzi. Oczekujemy pilnego opublikowania:

 1. Wszystkich dokumentów procedury zapytania ofertowego na wybór firmy obsługującej głosowanie BO 2018
 2. Pełnej treści umowy wraz z załącznikami, zawartej przez Miasto Gdańsk z firmą Implyweb obsługującą głosowanie BO 2018
 3. Pełnego raportu technicznego z opisem i kodem źródłowym błędu lub błędów które spowodowały zniknięcie tysięcy głosów
 4. Listy wszystkich projektów BO 2018 wraz z ich numerami ID, które – wedle przedstawicieli firmy – decydowały o stopniu poszkodowania poszczególnych projektów przez błąd systemu głosowania
 5. Pełnych wyjaśnień firmy Implyweb (w tym pliku prezentacji Implyweb pokazanej na spotkaniu z autorami projektów BO które odbyło się 6 listopada w siedzibie ECS)

Ujawniając masowe nieprawidłowości w wynikach BO 2018 zobowiązaliśmy się wobec wszystkich gdańszczan i gdańszczanek do całkowitego wyjaśnienia tej sprawy. Z przykrością stwierdzamy, że nieujawnianie przez władze Gdańska podstawowych dokumentów utrudnia naszą pracę i rzuca złe światło na zasadę transparentności działań Urzędu Miejskiego.

Autorzy projektu ogólnomiejskiego nr 10 w BO 2018
i koordynatorzy kampanii Rowerowa Metropolia:
Roger Jackowski, Lidia Makowska, Michał Błaut

Przeczytaj


Gdańsk Strefa Prestiżu

2 thoughts on “Rowerowa Metropolia – list otwarty do prezydenta Gdańska

 • Konkretnei i na temat. Biorąc pod uwagę, że Prezydent sypnął 2mln można snuć podejrzenie, że sytuacja jest bardziej „złożona”.

  Odpowiedz
 • zniknięcia dziesiątek tysięcy głosów oddanych przez kilkanaście tys. mieszkańców Gdańska – hm?

  Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.