Ryszard Kopittke

Ryszard KopittkePrzewodnik po Trójmieście. Uczęszczał na kurs przewodnicki w latach 2011 – 2012. Związany z południem Gdańska. Prowadzi także spacery w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górze, Dolnym Mieście i Oruni.
Od 1 kwietnia 2015 Radny Dzielnicy Chełm.
Zakamarki miasta przybliża na stronie  FB Wkręć się w Trójmiasto.

Etnolog i historyk sztuki. Obronił pracę licencjacką Śmierć i zwyczaje pogrzebowe na przykładzie cechów gdańskich w XV-XVIII wieku pod kierunkiem dr Moniki Milewskiej w Instytut Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz pracę magisterską Architektura i urbanistyka Biskupiej Góry pod kierunkiem prof. Małgorzaty Omilanowskiej w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego.

Współautor książek „Gdańskie Miniatury: szlakiem kościołów, szpitali i przytułków dawnego Gdańska” oraz ,,”Swój do swego”. Polscy przedsiębiorcy w Gdańsku do 1939 r. (szkice)”.

Zwycięzca pierwszej edycji Quizu Wiedzy o Gdańsku (2014). Zdobywca czwartego miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Gdańsku (2013) oraz drugiego w edycji szkolnej (2011).

Uwielbia eksploracje, budynki z przełomu XIX i XX wieku oraz street art. Kolekcjonuje zdjęcia studzienek kanalizacyjnych, lwów oraz herbów Gdańska. Dodatkowo fan Beyoncé.


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.