Zapraszamy na bezpłatny spacer muzealny w dniu 17 grudnia br., podczas którego opowiemy o życiu codziennym Polaków podczas obu okupacji i podejmowanych przez naszych rodaków próbach godnego spędzania świąt Bożego Narodzenia.

Podczas zwiedzania wybranych fragmentów wystawy głównej i wystawy dla dzieci Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przedstawimy relacje opisujące te specyficzne wojenne święta, przez część Polaków obchodzonych w więzieniach, obozach koncentracyjnych, na obczyźnie i zesłaniu.
Przedstawimy także przykłady świątecznych potraw czasu niedoboru i racjonowania przez okupanta żywności. Dziś to może budzić nasze zdziwienie, ale mimo tak smutnych okoliczności w wielu wspomnieniach okres ten jest opisywany jako czas nadziei.

Do udziału zapraszamy osoby powyżej 12. roku życia (osoby niepełnoletnie z opiekunem) o godz.: 12:00 i 14:00. Każde spotkanie potrwa ok. 60-70 min.
Aby uczestniczyć w spacerze, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie: Spacery edukacyjne – Święta czasu wojny

Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi z akceptacją formularza.

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.