Dokładnie 5 lat temu zaistnieliśmy na FB. Zakładaliśmy, że zostaniemy tylko profilem społecznościowym. Jednak życie i „fani” zdecydowali inaczej, 3,5 roku temu uruchomiliśmy portal.

Blisko 2 lata temu powołaliśmy Fundację dla Gdańska i Pomorza, która stała się wydawcą Gdańsk Strefa Prestiżu. Pierwszy post na Facebooku został opublikowany 30 października 2013 roku i było to zdjęcie śmietnika przy ulicy Długie Ogrody, który nazwaliśmy Agusia. Przez 5 lat śmietnik się nie zmienił, zapraszamy do odwiedzin.

Śmietnik Agusia
Śmietnik Agusia

Na naszym fanpagu umieściliśmy już 10 456 zdjęć i jest to niewielki ułamek naszych zasobów. Obserwuje nas ponad 36 900 osób. Posty docierają do około 100 000 osób tygodniowo. Tak przedstawiają się podstawowe statystyki na FB. Uruchomiliśmy też dodatkowe, wspomagające profile.

Gdańsk Strefa Miejska
Gdańsk Strefa Miejska
Gazetka Gdańska
Gazetka Gdańska
Wirtualne Muzeum Gdańska
Wirtualne Muzeum Gdańska

Posiadamy też 2 grupy dyskusyjne.

Fotografie Prestiżu przed r. 1950
Fotografie Prestiżu przed r. 1950
Fotografie Prestiżu od roku 1950
Fotografie Prestiżu od roku 1950

Jednak głównym kanałem przekazu jest portal www.gdanskstrefa.com. Obecnie w ciągu miesiąca mamy około 65 000 unikatowych wizyt. A opublikowanych artykułów jest ponad 1500. Tematyka różnorodna: architektura, urbanistyka, muzyka, historia, sprawy społeczne i samorządowe, militaria, podróże, publicystyka, hobby, nauka, archeologia, astronomia, malarstwo, ludzie, kulinaria, piwo, kultura, prawo, fotorelacje, sztuka, fotografia, wywiady, wydarzenia.

Statystyka miesięczna
Statystyka miesięczna

Uruchomiliśmy też stronę która jest swego rodzajem katalogiem archiwaliów. Jeszcze ją testujemy, ale serwis jest w pełni funkcjonalny . Działa pod 2 adresami www.muzeumgdanska.pl i www.muzeumpolski.pl . Na tę chwilę jest tam skatalogowane ponad 1300 archiwalnych zasobów.

Katalog archiwaliów. www.muzeumpolski.pl, www.muzeumgdanska.pl
Katalog archiwaliów. www.muzeumpolski.pl, www.muzeumgdanska.pl

Podjęliśmy współpracę z Muzeum Archeologicznym, Muzeum II Wojny Światowej, Stowarzyszeniem Nasz Gdańsk, Morską Fundacją Historyczną i Fundacją NetEdukator. W tym roku dzięki środkom z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zorganizowaliśmy i sfinansowaliśmy działanie sześciu uniwersytetów trzeciego wieku.  Za swoją pracę nie pobieramy wynagrodzenia.

Cały czas zapraszamy do współpracy nowych autorów. Każdy, kto ma ochotę przysłać coś do nas i dotrzeć do tysięcy potencjalnych odbiorców, ma taką okazję (napisz do nas mejla redakcja@gdanskstrefa.com). Albo po prostu podzielić się swoimi wiadomościami. Warunki finansowe żadne, więc zależy nam szczególnie na pasjonatach i ludziach dobrej woli, którzy potrafią pisać bez błędów.

Gdańsk Strefa Prestiżu

6 thoughts on “To już 5 lat Strefy

 • A kiedy współpraca z klubem żużlowym? Żużel w Gdańsku przez lata był wizytówką miasta, ścigali się tu najlepsi żużlowcy świata. To żużel tworzył prestiż miasta w Polsce i Europie. W ostatniej debacie przed wyborami chyba nawet słowo żużel nie padło, mówiło się za to o wspieraniu rugby, hokeja…

  Odpowiedz
  • Jeśli Wybrzeże chciałoby u nas zamieszczać artykuły, to czemu nie?

   Odpowiedz
 • Bardzo urokliwy zakątek jakich wiele Gdańsku dlacxzego o tym sie nie mówi tylko o Forum ???

  Odpowiedz
 • Dziękuję za to, że Wasze działania skutecznie mnie przekonały aby zagłosować na Pana Adamowicza ! Dziękuję Strefo !

  Odpowiedz
 • Logika teraz Ługina – Budyń wygrał bo urzędnicy mieli wolne i poszły na wybory :D

  Odpowiedz
  • Logika Adama. Napisać coś bez związku z artykułem.

   Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.