Trojmiasto do Lechii należy! Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Arkę Gdynia 2:1. Bramki dla biało-zielonych zdobywali Marco Paixao i Sławomir Peszko.

Pierwszy kwadrans meczu należał do drużyny gości. To drużyna Leszka Ojrzyńskiego była bliższa objęcia prowadzenia. Już w 6. minucie spotkania Dariusz Formella mógł wpisać się na listę strzelców i dać prowadzenie Arce Gdynia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Formelli. Napastnik Arki trafił jednak w poprzeczkę.

Pierwszą groźną akcję Lechia Gdańsk stworzyła sobie w 23. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Sławomira Peszki Marco Paixao uderzył piłkę głową, ta jednak minimalnie minęła poprzeczkę drużyny żółto-niebieskich.

Szanse na zrehabilitowanie się napastnik Lechii miał chwilę później, kiedy po dośrodkowaniu piłki przez Flavio z lewej strony boiska, Marco Paixao przyłożył nogę i z trzeciego metra pokonał pewnie Konrada Jałochę, wyprowadzając Lechię na prowadzenie.

Po przerwie przewaga gdańszczan rosła. Drugą bramkę w meczu dla biało-zielonych zdobył w 62. minucie meczu, wracający po czterech meczach pauzy Sławomir Peszko. Po błędzie obrońcy Arki, Peszko wbiegł w pole karne, uderzył piłkę z ostrego konta w pole bramkowe, po czym po rykoszycie piłka wpadła do bramki.

Zadowolenia z wygranej, strzelonej bramki i oprawy meczowej przygotowanej przez najwierniejszych kibiców Lechii nie krył Sławomir Peszko:

Dominacja gdańszczan utrzymywała się do 70 minuty, kiedy po rzucie wolnym zza linii 16. metra Dominik Hofbauer pokonał Dusana Kuciaka i zdobył gola kontaktowego. Pomimo usilnych starań piłkarze Arki nie zdołali zdobyć wyrównującego gola. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-zielonych 2:1.

Czas na Pogoń Szczecin i zmagania w „grupie mistrzowskiej”

Wygrana Lechii w derbach Trójmiasta oznaczała dla drużyny Piotra Nowaka awans na 3 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy i szanse na walkę o tytuł mistrza Polski. Do lidera Jagiellonii piłkarze biało-zielonych tracą trzy punkty. Kolejny, kończący rundę zasadniczą mecz, Lechia zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 22 kwietnia o godz. 18.00.  Po 30. kolejce spotkań 16 zespołów Lotto Ekstraklasy zostanie podzielonych na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Do „grupy mistrzowskiej”, walczącej o miejsce 1-8 i prawo gry w europejskich pucharach awansuje pierwszych 8 najwyżej sklasyfikowanych zespołów. Do „grupy spadkowej”,  walczącej o miejsca od 9 do 16 i utrzymanie się w Ekstraklasie, awansują zespoły z miejsc od 9 do 16.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 2:1 (1:0): Marco Paixao 27’ Sławomir Peszko 62’ – Dominik Hofbauer 70’

Lechia: Dusan Kuciak – Jakub Wawrzyniak, Rafał Janicki, Mario Maloca, Paweł Stolarski – Milos Krasić, Ariel Borysiuk – Sławomir Peszko (86’ Simeon Sławczew), Rafał Wolski, Flavio Paixao (72’ Lukas Haraslin) – Marco Paixao (77’ Grzegorz Kuświk)

Arka: Konrad Jałocha – Marcin Warcholak, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Damian Zbozień – Adam Marciniak, Antoni Łukasiewicz – Dariusz Formella (66’ Adrian Błąd), Dominik Hofbauer, Miroslav Bożok (81’ Michał Nalepa) – Rafał Siemaszko (66’ Josip Barisić)