Około dwóch tysięcy osób wzięło udział w wiecu zorganizowanym przez Komitet Obrony Demokracji. Mimo fatalnej pogody ludzie dopisali, chociaż opuszczano zgromadzenie z powodu zimna i deszczu już po pół godzinie.
Przy platformie atmosfera była gorąca. Dalej już było różnie, może z powodu fatalnego nagłośnienia. Za to atmosfera była piknikowa. W skandowanych hasłach skupiano się głównie na Jarosławie Kaczyńskim i prezydencie Andrzeju Dudzie. Padały hasła: „Andrzej Duda, ta paskuda”, „Precz z Kaczorem”, „Andrzej Duda marionetka”, „My się PiSU nie boimy”, „Tu jest Polska niepisowska”. Na platformie organizatorów prócz nowo wybranych posłów przeważali „weterani obrony demokracji” ostatnich 25 lat.
Kontrmanifestacja, która odbyła się w tym samym miejscu była nieliczna i po 15 minutach uczestnicy rozeszli się do domu. Wiec KOD trwał do godziny 13 i zakończył się odśpiewaniem hymnu

Gdańsk Strefa Prestiżu, AŁ, APU


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

2 thoughts on “Tu jest Polska niepisowska

  • „„Andrzej Duda, ta paskuda””
    Komorowski, dzielny działacz WSI za takie odzywki pakował do więzienia, ciekawe co zrobi obecny prezydent.

    Tak patrząc na to społeczeństwo jestem jak typowy Polak, podzielony na pół. Czy warto jeszcze walczyć o wolną Polskę w najbliższych latach czy może lepiej olać to całe towarzystwo głosujące od 30 lat na PO-PiS-PSL-SLD i niech przyjdą tu jacyś Żydzi albo Niemcy i niech zrobią z nimi porządek raz na zawsze, bo na Ruskich to chyba nie ma co liczyć. Z trzeciej jednak strony może czas ukarać ludzi, którzy nie biorą udziały w wyborach, to przez nich mamy ciągle te same rządy od 30 lat, tych samych postkomunistów jako jedyny kraj postsowiecki.

    Odpowiedz
  • Jeśli wierzycie w ten „kod” to jesteście śmieszni. To histeryczne bronienie koryta i nic więcej.

    Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.