W ostatni weekend lipca odbyła się już 23 edycja Castle Party Dark Independent Festival. Kolejny raz kilka tysięcy fanów z Polski i z zagranicy przybyło do miasteczka Bolków, by wspólnie bawić się przy dźwiękach ulubionych zespołów z różnych gatunków muzycznych oscylujących wokół gotyku.

W ciągu ponad dwóch dekad Castle Party przekształciło się z małej imprezy organizowanej na zamku w Grodźcu w jeden z największych festiwali muzyki alternatywnej w Europie. Swoją niesamowitą atmosferą, przyciąga i łączy uczestników w różnym wieku wychowując nowe pokolenie entuzjastów stylistyki mrocznego „klimatu”.

W tym roku w dniach 28-31 lipca mogliśmy usłyszeć na zamku i w jego okolicach m.in takie zespoły jak Moonlight, Closterkeller, Das Moon, XIII Stoleti, Garden Of Delight, De/Vision, Xandria, Clan Of Xymox. Jednak największą frekwencje przyciągnął koncert prawdziwej legendy gotyku Fields Of The Nephilim. Wyczekiwany przez fanów Carl MCcoy swoim niepowtarzalnym głosem oczarował publikę. Fragmenty wybranych koncertów będziemy mogli zobaczyć w powstającym filmie dokumentalnym o tegorocznej edycji Castle Party.

Jednak Castle Party nie jest znane tylko z dobrej muzyki. Przypadkowy turysta mógłby się nieco zdziwić odwiedzając Bolków w czasie festiwalu. Zamiast standardowych letnich lekkich kreacji rodem z Open’er Festival natknąłby się na cały przekrój mody gotyckiej, od wiktoriańskich turniur po cybergotyckie dredloki. Jeśli jednak ktoś zapomniał ze sobą odpowiedniej garderoby, na ratunek przychodzą liczne stoiska oferujące dodatki, gadżety jak i gotowe stylizacje. Również wiele miejscowych sklepów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, dopasowując swój asortyment na czas festiwalu do gustu gości.

Driad Photo

Daria Cichowlas

przeczytaj również -> Castle Party 2015

 


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.