• Wydarzenie: Uroczystości pogrzebowe obrońców Westerplatte
  • Data: 4 listopada 2022 roku
  • Miejsce: Bazylika św. Brygidy w Gdańsku/Cmentarz Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr hab. Grzegorz Berendt ma zaszczyt zaprosić na uroczystości pogrzebowe obrońców Westerplatte, które odbędą się 4 listopada (piątek) 2022 roku.

Za ich postawę, walkę i bohaterstwo. Po 83 latach zostaną dopełnione powinności wobec polskich żołnierzy. Pamięć, szacunek, a teraz godny pogrzeb.

Szczątki dziewięciu obrońców Westerplatte oraz ich dowódcy majora Henryka Sucharskiego spoczną na nowym cmentarzu żołnierzy Wojska Polskiego na terenie półwyspu.

Jednocześnie zapraszamy do udziału w koncercie poprzedzającym uroczystości pogrzebowe na Westerplatte w dniu 3 listopada (czwartek) o godz. 19:00 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku (w tym miejscu)

Organizacja komunikacji w dniu 4.11.2022

W związku z odbywającymi się w dniu 4 listopada 2022 roku uroczystościami pogrzebowymi Obrońców Westerplatte w bazylice św. Brygidy w Gdańsku i na Cmentarzu Wojska Polskiego na Westerplatte wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice:

  • w godzinach 7.00-11.00 ulica Katarzynki na odcinku od ulicy Rajskiej do ulicy Stolarskiej oraz
  • w godzinach 6.00-15.00 ulica Sucharskiego na odcinku od Polferries Terminal Portowy Gdańsk do Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Komunikacja autobusowa

Dojazd na uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego będzie możliwy autobusem 106 oraz specjalnie przygotowanymi autobusami dla mieszkańców, które będą odjeżdżały spod kościoła św. Katarzyny (ul. Profesorska 3) tuż po zakończeniu uroczystej mszy świętej.

Szczegółowy program uroczystości dostępny na stronie www organizatora:  Uroczystości pogrzebowe Obrońców Westerplatte 4/11 | Muzeum II Wojny Światowej (muzeum1939.pl)

Gdańsk Strefa Prestiżu

materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.