Wydarzenia i informacje

„W Gdańsku służyli Polsce. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku” – promocja książki

  • wydarzenie: Promocja polsko-angielskiego albumu Wojciecha Grotta i Wojciecha Samóla pt. „W Gdańsku służyli Polsce. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku”
  • miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, sala kinowa, poziom -3
  • termin: 22 sierpnia godz. 17
  • wstęp wolny

Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania samej publikacji i jej autorów. Podczas wydarzenia nie zabraknie pytań o trudną historię XX w., która w Gdańsku miała szczególnie dramatyczny wymiar, oraz dyskusji z udziałem publiczności. Rozmowę z autorami poprowadzi dr hab. Janusz Trupinda – dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

Tego dnia album będzie można nabyć w specjalnej promocyjnej cenie!

W Gdańsku służyli Polsce. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku to starannie opracowany polsko-angielski album, który prezentuje dzieje polskiej mniejszości zamieszkującej Gdańsk. Publikacja zawiera wiele mniej znanych fotografii, które przybliżają losy polskich obywateli na różnych płaszczyznach, począwszy od życia codziennego i różnych form aktywności społecznej, aż po dotykające ich tragedie. W książce zamieszczono też mapy i grafiki poglądowe oraz kalendarium, które pomaga lepiej zaznajomić się z tematem. Polsko-angielskie opracowanie sprawia, że publikacja jest dostępna również dla zagranicznych czytelników.

Więcej zob. także na: „Spotkania z historią”. Promocja książki Wojciecha Grotta i Wojciecha Samóla „W Gdańsku służyli Polsce. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku” | Muzeum II Wojny Światowej (muzeum1939.pl)

Gdańsk Strefa Prestiżu

materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.