Wydarzenia i informacje

W ramach akcji #mojaflaga MIIWŚ będzie rozdawać biało-czerwone flagi

Zapraszamy do świętowania Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku! 2 maja br. w ramach akcji #mojaflaga będziemy rozdawać biało-czerwone flagi.

W ramach akcji #mojaflaga MIIWŚ będzie rozdawać biało-czerwone flagi
W ramach akcji #mojaflaga MIIWŚ będzie rozdawać biało-czerwone flagi

Flagi rozdadzą wolontariusze naszej instytucji oraz członkowie Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie można ich spotkać 2 maja br. zarówno na placu przy MIIWŚ, jak i na Westerplatte, w godzinach 12.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji #mojaflaga!

Zachęcamy oczywiście do wywieszenia biało czerwonych flag 2 maja – niech będą one wyrazem naszego patriotyzmu oraz pamięci o polskiej historii.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm RP 20 lutego 2004 roku. Święto ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego samego dnia, czyli 2 maja, obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Także 2 maja br. w godz. 16:00-24:00 na ścianie budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pojawi się multimedialna projekcja flagi państwowej, a w mediach społecznościowych instytucji udostępnione zostaną liczne materiały edukacyjne i popularnonaukowe, nawiązujące do tego ważnego święta, w tym opowiadające niezwykłe historie kryjące się za szczególnymi zabytkami znajdującymi się w zbiorach MIIWŚ.


Ponadto już od 1 maja br. rozpoczną się kursy busów między Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku a Westerplatte. Bezpośrednie połączenie będzie realizowane od wtorku do niedzieli, od 10:00 do 18:00, co pół godziny.

Kursy busów na trasie MIIWŚ – Westerplatte – MIIWŚ potrwają do 31 października br. Będzie to bezpośrednie połączenie między Muzeum a Westerplatte, umożliwiające dostanie się na półwysep w krótkim czasie.

Bilety będą sprzedawane bezpośrednio przez kierowców w pojeździe. Przewozy zrealizuje firma transportowa Dagmas. Wszystkie busy wyposażone zostaną w płyn do dezynfekcji.
Na obu przystankach – zarówno przy wejściu głównym do Muzeum, jak i na Westerplatte – dostępne będą tablice informacyjne z rozkładami jazdy

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.