Sport

Lechia Gdańsk zwycięża Zagłębie Lubin. Bez Peszki w meczu z Piastem Gliwice

Lechia Gdańsk wygrała na swoim boisku z Zagłębiem Lubin 1:0 i tym samym przełamała złą passę trzech ligowych meczów bez zdobycia punktów. Jedyną bramkę dla drużyny Piotra Nowaka zdobył w 19 minucie meczu Marco Paixao. Peszko nie zagra w meczu z Piastem.

Lechia vs Legia

Już na początku spotkania Lechia mogła wyjść na prowadzenie. Rafał Wolski uderzył na bramkę Zagłębia, ale golkiper lubinian wykazał się refleksem i sparował piłkę. Z każdą minutą spotkania przewaga gdańszczan rosła, którzy kreowali sobie kolejne akcje podbramkowe.

Najpierw na trzecim metrze Marco Paixao nieczysto trafił w piłkę, a później Rafał Wolski ponownie sprawdził czujność  bramkarza gości. Biało-zieloni swoją przewagę skwitowali w 27. minucie spotkania. Lukas Haraslin zagrał piłkę do wbiegającego Marco Paixao, a ten głową skierował futbolówkę do bramki Polacka. Dla Portugalczyka było to 10 trafienie w tym sezonie. Lechia do szatni schodziła więc z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron postawa biało-zielonych straciła na impecie. lubinianie dłużej utrzymywali się przy piłce i coraz śmielej konstruowali akcje ofensywne. W 56. minucie świetną sytuację miał Łukasz Janoszka, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Dusanem Kuciakiem.

Po tej akcji tempo gry znacznie spadło i dopiero w końcówce meczu przyniosła kolejne emocje. Dwoma silnymi strzałami popisał się Ariel Borysiuk. Pierwsze w efektywny sposób obronił Martin Polacek, a chwilę później z dwudziestu pięciu metrów trafił w poprzeczkę.

Wynik meczu nie zmienił się do końca spotkania. Zastój w drugiej części spotkania wynikał z intensywnej i agresywnej gry w pierwszej połowie. W drugiej połowie nieco się cofnęliśmy. Jeżeli chodzi o moje strzały, to faktycznie wychodzą mi one w tej rundzie, dlatego będę się starał strzelać, jeżeli nadarzy się ku temu okazja –  powiedział pomocnik Lechii, Ariel Borysiuk.

Zadowolenia z postawy swoich zawodników i zdobycia trzech punktów nie krył trener Piotr Nowak – Bardzo ważne trzy punkty. Przez 90 minut to my stwarzaliśmy sobie lepsze sytuacje bramkowe, stąd zasłużone zwycięstwo. Wygrana Lechii to nagroda za ciężką pracę w ostatnim tygodniu.

Wygrana Lechii po trzech kolejnych przegranych pozwoliła zrównać się z punktami z Lechem Poznań. Do lidera Lotto Ekstraklasy, Jagiellonii Białystok, traci trzy oczka. Kolejny rywalem biało-zielonych będzie Piast Gliwice. – Mamy ogromny potencjał. Jesteśmy na dobrej drodze i ten mecz pokazał, że będziemy liczyć się do samego końca rozgrywek – dodał Borysiuk.

Peszko nie zagra w meczu z Piastem

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN oddaliła w środę odwołanie Lechii Gdańsk od orzeczenia Komisji Ligii, która ukarała Sławomira Peszkę karą 3 meczów dyskwalifikacji za agresywny faul w meczu z Lechem. Komisja oddaliła odwołanie w całości uznając je za bezzasadne. Orzeczenie Komisji oznacza, że kluczowa postać gdańskiego zespołu nie zagra w meczu z Piastem.

Kolejny mecz Lechia zagra 9 kwietnia na wyjeździe. Rywalem biało-zielonych będzie drużyna Dariusz Wdowczyka.   Początek meczu o godz. 15.30

Składy drużyn:

Lechia: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak – Ariel Borysiuk – Lukas Haraslin (Joao Nunes), Milos Krasić, Rafał Wolski, Flavio Paixao (88′ Simeon Sławczew) – Marco Paixao (Grzegorz Kuświk)

Zagłębie: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Daniel Dziwniel – Jarosław Kubicki (Paweł Żyra), Łukasz Piątek – Krzysztof Janus (Jan Vlasko), Filip Jagiełło (Łukasz Janoszka), Filip Starzyński – Arkadiusz Woźniak