Wydarzenie: Fortepian w Kościele – Piotr Wyleżoł solo i akustycznie.
Czas:             5 sierpnia 2018 r., godz. 19:00 – 20.30
Miejsce:        Kościół Bożego Ciała ul. 3 Maja 19a (obok dworca PKS)

Piotr Wyleżoł, stały współpracownik Nigel’a Kennedy, kolaborujący m.in. z Billy Hartem, Ed’em Schullerem, Tomaszem Stańko, Urszulą Dudziak, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Maciejem Sikałą, Sławkiem Jaskułke, Ewą Bem – by wymienić tylko tych najbardziej znanych, zagra solo i solidnie,  a nawet solidarnie i szczodrze, bo  w celu szlachetnym i zaszczytnie szczytnym.
Intencją i celem koncertu jest zbieranie środków na odbudowę zabytkowych organów F. R. Dalitza w Gdańsku.
To wszystko, a właściwie jeszcze dużo, duuużo więcej zobaczymy i usłyszymy już w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia br. o godz. 19:00 w
Kościele Bożego Ciała w Gdańsku (ul. 3 Maja 19 A), bo tam znajduje się ów niezwykły instrument i zabytek w jednym.


Zatem zapraszam już tylko serdecznie, bo niemiłosiernie gorrrąco już jest – zapraszamy na odsłonę II cyklu „Fortepian w kościele”.
Możliwość przebywania we wspaniałych i unikatowych wnętrzach, wyjętych żywcem z przełomu XVII i XVIII wieku, a i takim sposobem klimatyzowanych – jest tu dodatkowym bonusem i ilustracją tego wyjątkowego recitalu.
Koncert nie jest obłożony żadną opłatą obowiązkową, aczkolwiek w jego trakcie każdy, kto zechce – zyska przywilej i zaszczyt wrzucenia do puszki swojej cegiełki w wysokości dowolnej, na rzecz odbudowy instrumentu-zabytku.
Ale i tak sprawą tu najważniejszą jest Wasz udział w koncercie.

Recital Piotra Wyleżoła, wciąż jeszcze młodego, ale od dawna już uznanego muzyka i kompozytora pianisty, po niezwykle subtelnym ale i radosnym otwarciu cyklu koncertowego przez mistrza Włodzimierza Nahornego – szczególnie dla tych którzy, byli na otwarciu cyklu 22 lipca, to niecodzienna możliwość porównania artystycznych odczuć…
Skromnie tylko przypominamy, że i owo wydarzenie, jaki i cały cykl organizuje Marcin Jacobson i Bractwo 1000 Piszczałek, do udziału w którym, tu i teraz – wszystkich serdecznie  z a p r a s z a m y !!!
A więcej na temat i zabytkowych organów F. R. Dalitza i całej akcji znajdziecie tutaj:
http://jazzpress.pl/news/3590-fortepian-w-kosciele
i tutaj:
https://kultura.trojmiasto.pl/Czolowi-pianisci-jazzowi-zagraja-dla-nowych-organow-n125632.html
i oczywiście na profilu Bractwa 1000 Piszczałek.

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.