Muzeum Gdańska prowadzi nową edycję projektu „Historie gdańskich dzielnic”. Tegoroczna poświęcona jest Siedlcom i będzie organizowana z udziałem Rady Dzielnicy. W ramach planowanych działań (o ile sytuacja i przepisy na to pozwolą) odbędą się wykłady i spacery historyczne, zostanie zorganizowana wystawa plenerowa, na zakończenie Muzeum Gdańska wyda publikację naukową poświęconą  historii Siedlec.

Kuratorzy wystawy chcą, aby w książce znalazły się wspomnienia oraz zdjęcia byłych i obecnych mieszkańców Siedlec. Muzealników oraz radnych interesują również stare zdjęcia dzielnicy, które przechowywane są w domowych archiwach. Chcemy je wypożyczyć, zeskanować i oddać właścicielom.

Za pośrednictwem portalu Gdańsk Strefa Prestiżu pragniemy nagłośnić sprawę wśród czytelników.  Może znajdą się osoby posiadające stare zdjęcia wykonane na Siedlcach i chcą się nimi podzielić z lokalną społecznością.  Prosimy o kontakt z Radą Dzielnicy Siedlce lub Muzeum Gdańska. Nie pozwólmy, aby nasze wspomnienia i historie odeszły razem z nami.

Materiały zbierane są do końca maja. Można przekazywać do digitalizacji bezpośrednio do Muzeum Gdańska lub po umówieniu telefonicznym do Przewodniczącego Rady Dzielnicy Siedlce. Radni mogą również osobiście podjechać do mieszkańców i odebrać zdjęcia lub spisać wspomnienia.

Adres e-mail Rady Dzielnicy
rada@radasiedlce.pl

Osoba kontaktowa: Przewodniczący Rady Dzielnicy
Andrzej Nawara tel. 506 518 094

link do strony internetowej

Rada Dzielnicy Siedlce

Dodaj opinię lub komentarz.