Siedlce – szukamy fotografii

Muzeum Gdańska prowadzi nową edycję projektu „Historie gdańskich dzielnic”. Tegoroczna poświęcona jest Siedlcom i będzie organizowana z udziałem Rady Dzielnicy. W ramach planowanych działań (o ile sytuacja i przepisy na to pozwolą) odbędą się wykłady i spacery historyczne, zostanie zorganizowana wystawa plenerowa, na zakończenie Muzeum Gdańska wyda publikację naukową poświęconą  historii Siedlec.

Kuratorzy wystawy chcą, aby w książce znalazły się wspomnienia oraz zdjęcia byłych i obecnych mieszkańców Siedlec. Muzealników oraz radnych interesują również stare zdjęcia dzielnicy, które przechowywane są w domowych archiwach. Chcemy je wypożyczyć, zeskanować i oddać właścicielom.

Za pośrednictwem portalu Gdańsk Strefa Prestiżu pragniemy nagłośnić sprawę wśród czytelników.  Może znajdą się osoby posiadające stare zdjęcia wykonane na Siedlcach i chcą się nimi podzielić z lokalną społecznością.  Prosimy o kontakt z Radą Dzielnicy Siedlce lub Muzeum Gdańska. Nie pozwólmy, aby nasze wspomnienia i historie odeszły razem z nami.

Materiały zbierane są do końca maja. Można przekazywać do digitalizacji bezpośrednio do Muzeum Gdańska lub po umówieniu telefonicznym do Przewodniczącego Rady Dzielnicy Siedlce. Radni mogą również osobiście podjechać do mieszkańców i odebrać zdjęcia lub spisać wspomnienia.

Adres e-mail Rady Dzielnicy
rada@radasiedlce.pl

Osoba kontaktowa: Przewodniczący Rady Dzielnicy
Andrzej Nawara tel. 506 518 094

link do strony internetowej

Rada Dzielnicy Siedlce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *