Michał Hałaczkiewicz, dotychczasowy wiceprzewodniczący rady nadzorczej Lechii Gdańsk, objął funkcję dyrektora generalnego klubu. Do rady nadzorczej powołano również Joannę Parchem. Zmiany personalne mają na celu wzmocnienie kompetencji zarządczych oraz lepszą kontrolę nad finansami Lechii – czytamy w komunikacie klubie.

Zadaniem Michała Hałaczkiewicza będzie koordynowanie prac wszystkich działów Lechii, w tym m.in. nadzór nad pracą organizacyjną klubu, zapewnienie spójności w działaniu oraz reprezentowania klubu w kontaktach i negocjacjach ze strategicznymi partnerami biznesowymi – czytamy w komunikacie.

Michał Hałaczkiewicz ma 47 lat, jest doktorem ekonomii, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego.

Z komunikatu klubu dowiadujemy się również, że Hałaczkiewicz jako doradca wspierał zarządy spółek, agencji rządowych i organizacji samorządowych. Był członkiem krajowych i zagranicznych zespołów projektowych zajmujących się rozwojem biznesu i inwestycji.

Trójmiejski deweloper

Z informacji dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym można dowiedzieć się, że Michał Hałaczkiewicz posiada udziały w trójmiejskiej spółce deweloperskiej Mont-Bud Sp. z o.o. o łącznej wartości 2.64 mln zł. Podobnie, jak Joanna Parchem, jest członkiem komisji rewizyjnej Fundacji Edukacyjnej „ODTiK”, która to swego czasu prowadziła, częściowo finansowane przez Miasto Gdańsk, kursy przygotowujące do prowadzenia edukacji równościowej, przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji…

Z komunikatu klubu dowiadujemy się, że „Nowa członkini rady nadzorczej […]” przez ponad 20 lat zarządzała m.in. wysokobudżetowymi projektami dla dużych korporacji i spółek skarbu państwa. Jej doświadczenie obejmuje również pozyskiwanie funduszy europejskich. Ukończyła zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz Sector Economics & Management w Hadze”. Joanna Parchem delegowana przez większościowego właściciela ma odpowiadać za kontrolę budżetu i nadzór nad polityką finansową klubu.

PKO Bank Polski Ekstraklasa wznowi rozgrywki w ostatni weekend maja. W niedzielę (31.05) w derbach Trójmiasta Lechia Gdańsk zmierzy się z lokalnym rywalem z Gdyni. Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 mecze odbywać się będą bez udziału publiczności.

Mateusz Błażewicz


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.