Na ulicy Konopnickiej we Wrzeszczu zakończyła się przebudowa wodociągu. Za realizację inwestycji odpowiadała miejska spółka GIWK. Koszt prac to 761 841,42 zł brutto. Poniżej list naszego czytelnika.

Ostatnio zostały wymienione rury wodociągowe wzdłuż ulicy Marii Konopnickiej. Klasycznie – wymieniono rury, po czym asfalt położono wyłącznie tam, gdzie były rury – tj. na 1/3 szerokości pasa drogowego. Próbowałem opublikować na fanpagu pani prezydent post informujący o danej sytuacji, jednak nikt poza panią prezydent nie ma możliwości zamieszczać postów na jej profilu.  Załączam zdjęcia, jak wygląda w tej chwili ulica po tym częściowym „remoncie”.

Serdecznie gratuluję pani prezydent inwestycji na ulicy Marii Konopnickiej we Wrzeszczu. Zostały wymienione rury wodociągowe pod nawierzchnią drogi, po czym nowym asfaltem pokryto 1/3 szerokości pasa drogowego.

Już nawet nie wspomnę o tym, ze raz rozkopaną ulicę można było w ramach jednej inwestycji pokryć w całości nową nawierzchnią, dzięki czemu całkowity koszt wymiany rur i remontu drogi byłby nieporównywalnie mniejszy niż robienie tego na dwa razy. W odpowiedzi na to oczywiście urzędnicy zasłaniają się zbyt małym budżetem (informacja od wykonawcy).

Co natomiast stało na przeszkodzie, aby zrobić nawierzchnię na połowie szerokości pasa, aby za te 20 lat, czy kiedy tam się zbiorą pieniądze w tym naszym jakże ubogim mieście, można było przykryć nową nawierzchnią drugą połowę drogi?

Czy naprawdę w naszym mieście nie da się na poważnie analizować inwestycji drogowych, aby pieniądze nie szły do śmietnika przez absurdalne projekty typu kilkukrotne rozbieranie bruku na ulicy Białej przez: wymianę rur, wymianę kostki parę lat później i wymianę elewacji na nasypie kolejowym w kolejnym roku?

Jacek Szymański


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

2 thoughts on “Salceson na Konopnickiej

Dodaj opinię lub komentarz.