Wydarzenia i informacje

Stwórzmy najdłuższą żywą flagę Polski w Gdańsku!

We wtorek 2 maja 2017 roku o godzinie 10:00 na Długim Targu w Gdańsku przy fontannie Neptuna stowarzyszenie Forum Młodej Prawicy organizuje społeczną akcję polegającą na wspólnym stworzeniu najdłuższej żywej flagi Polski w Gdańsku.

autor: Trevor Butcher

Tego dnia obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski. W całym kraju lokalne społeczności organizują różne akcje i inicjatywy patriotyczne, których tematem przewodnim są biało-czerwone barwy.

2 maja 1945 roku polscy żołnierze umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa znajdującej się w Berlinie. Dla nas – młodych ludzi polska flaga to bardzo ważny symbol, o który należy dbać. Jako stowarzyszenie Forum Młodej Prawicy chcemy wspólnie stworzyć najdłuższą żywą flagę w Gdańsku. Na czym to będzie polegać? Tego na razie nie chcę zdradzać. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, spotkajmy się przy fontannie Neptuna i wspólnie świętujmy – mówi Tyberiusz Kriger prezes Forum Młodej Prawicy.

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma także pamiątkową biało-czerwoną flagę, dzięki której będzie mógł pokazać swoje przywiązanie do Polski i narodowych barw. Organizatorzy liczą, że dzięki tej inicjatywie przypomną gdańszczanom, jak ważnym symbolem jest flaga RP.

https://www.facebook.com/events/342535342816233/

.

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe

 


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.