Po raz szósty ulicą Kartuską przeszła Siedlecka Parada Niepodległości. W radosnym pochodzie przeszli mieszkańcy dzielnicy Siedlce. Inicjatorem parady jest Andrzej Wardziak, radny dzielnicy Siedlce. Paradzie co roku towarzyszy Kaszubsko-Kociewska Orkiestra Dęta „Torpeda”, która maszerujących wprowadza w radosny i patriotyczny nastrój.

Parada ruszyła ulicą Kartuską w kierunku pomnika Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym o 9.15. Z okien pozdrawiali ją mieszkańcy i co jakiś czas dołączały grupki mieszkańców i uczniowie szkół. Uczestnicy pochodu złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Komisariat Generalny RP w Wolnym Mieście Gdańsku, i tablicą odnoszącą się do rocznicy zaślubin Polski z morzem (1920). Blisko 300 uczestników Siedleckiej Parady Niepodległości w szybkim tempie dotarło pod pomnik Jana III Sobieskiego, gdzie również złożono kwiaty i zrobiono pamiątkową fotografię.

Część uczestników Siedleckiej Parady Niepodległości po złożeniu kwiatów  przyłączyła się do Gdańskiej Parady Niepodległości.

Jak mówi inicjator siedleckiej patriotycznej inicjatywy Andrzej Wardziak:

Najważniejsze jest to, że naszą paradę „kupują” dzieci i młodzież. To dzieci mobilizują swoich rodziców, aby wstać rano i wyjść z domu. To dzieci wyciągają rodziców. Takie rzeczy trzeba robić, bo jeśli się to młodzieży podoba, to jest to najwspanialsza rzecz. Niech nasze przyszłe elity wychowują się w biało – czerwonej świadomości. Sama parada jest radosna, i zawsze pilnujemy, żeby było biało-czerwono. Jest to radosne dla Polski święto i takie powinno pozostać. To nasza lokalna specyfika.

Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Gdańsk Strefa Prestiżu

Dodaj opinię lub komentarz.