Po raz szósty ulicą Kartuską przeszła Siedlecka Parada Niepodległości. W radosnym pochodzie przeszli mieszkańcy dzielnicy Siedlce. Inicjatorem parady jest Andrzej Wardziak, radny dzielnicy Siedlce. Paradzie co roku towarzyszy Kaszubsko-Kociewska Orkiestra Dęta „Torpeda”, która maszerujących wprowadza w radosny i patriotyczny nastrój.

Parada ruszyła ulicą Kartuską w kierunku pomnika Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym o 9.15. Z okien pozdrawiali ją mieszkańcy i co jakiś czas dołączały grupki mieszkańców i uczniowie szkół. Uczestnicy pochodu złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Komisariat Generalny RP w Wolnym Mieście Gdańsku, i tablicą odnoszącą się do rocznicy zaślubin Polski z morzem (1920). Blisko 300 uczestników Siedleckiej Parady Niepodległości w szybkim tempie dotarło pod pomnik Jana III Sobieskiego, gdzie również złożono kwiaty i zrobiono pamiątkową fotografię.

Część uczestników Siedleckiej Parady Niepodległości po złożeniu kwiatów  przyłączyła się do Gdańskiej Parady Niepodległości.

Jak mówi inicjator siedleckiej patriotycznej inicjatywy Andrzej Wardziak:

Najważniejsze jest to, że naszą paradę „kupują” dzieci i młodzież. To dzieci mobilizują swoich rodziców, aby wstać rano i wyjść z domu. To dzieci wyciągają rodziców. Takie rzeczy trzeba robić, bo jeśli się to młodzieży podoba, to jest to najwspanialsza rzecz. Niech nasze przyszłe elity wychowują się w biało – czerwonej świadomości. Sama parada jest radosna, i zawsze pilnujemy, żeby było biało-czerwono. Jest to radosne dla Polski święto i takie powinno pozostać. To nasza lokalna specyfika.

Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Gdańsk Strefa Prestiżu


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.