Strefa smaków

Wystartowała II edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych HEVELKA

W ostatni weekend czerwca (24-26) odbędzie się II edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych HEVELKA. To nie tylko spotkanie branżowe, ale przede wszystkim impreza otwarta dla wszystkich mieszkańców Polski i zagranicy – zarówno na co dzień związanych z branżą piw rzemieślniczych, jak i tych, którzy chcą poznać tajniki warzenia piwa oraz skosztować nowych smaków.

Godziny otwarcia
24.06.2016 – godz. 16.00 – 00.00
25.06.2016 – godz. 12.00 – 00.00
26.06.2016 – godz. 12.00 – 21.00

Gdańsk od wieków stanowił centrum browarnictwa Polski, a jego potencjał tworzyły setki browarów rzemieślniczych. Najbardziej znanym browarnikiem był Jan Heveliusz, matematyk, astronom oraz właściciel Brauerei Johannes Hevelke (Browar Jana Heweliusza). Nazwa HEVELKA jest interpretacją jego nazwiska. Oddaje wielowiekową tradycję browarnictwa gdańskiego, jest upamiętnieniem osoby o typowo piwowarskich tradycjach.

plakat

Ponad 200 gatunków piwa, 50 wystawców, 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni, 12 food trucków… Podczas II edycji festiwalu miłośnicy piwa mają aż trzy dni, aby poznać tajemnice produkcji piwa oraz skosztować nowych smaków. Będzie można także spróbować orzeźwiających cydrów rzemieślniczych oraz napojów bezalkoholowych. Nie zabraknie również bogatej oferty gastronomicznej – zakąsek, lodów na bazie piwa oraz food trucków, które zajmą tereny na zewnątrz hali. Ponadto przewidziane są dodatkowe atrakcje, jak flippery, transmisje meczów z piłkarskich mistrzostw Europy na olbrzymim ekranie LED czy zniżki z Uberem i Everytap! Organizatorzy, sponsorzy i partnerzy festiwalu przygotowali własne konkursy z nagrodami, a większość wystawców zaprezentuje wyjątkowe, uwarzone specjalnie na HEVELKA trunki (premiery piwne). Do wyjątkowych atrakcji należeć będzie warzenie przez Stary Browar Kościerzyna piwa festiwalowego, czyli portera bałtyckiego według receptury Andrzeja Millera, który zwyciężył w ubiegłorocznym konkursie piw domowych.

HEVELKA posiada elementy spotkania branżowego, ale przede wszystkim jest imprezą otwartą, dającą możliwość próbowania złocistego trunku z różnych browarów w niezwykłej atmosferze. W tym roku odbędzie się w największej hali Amber Expo, a więc można spodziewać się więcej wyśmienitego piwa, więcej rozrywki i więcej niezapomnianych wrażeń!

W tym roku zorganizowana będzie również strefa VIP z gwarantowanymi miejscami siedzącymi na sofach i dedykowanymi wyłącznie dla gości VIP bonusami.

Organizatorzy przygotowali oficjalną szklankę festiwalu HEVELKA 2016. Szklanka została wykonana ręcznie przez hutę szkła Krosno i jest jedyna w swoim rodzaju, w 100% wykonana w Polsce i z polskich materiałów. Zaprojektowana w kształcie specjalne opracowanym dla festiwalu przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, aby podnosić walory aromatyczne piw. Jej górna część (tzw. tulip) kumuluje aromaty piw, pozwala swobodnie zmieścić odpowiednią ilość piany, a odpowiednie zakrzywienie krawędzi ułatwia picie. Załamanie na dole szklanki służy do wygodnego i pewnego trzymania oraz do wydobywania dodatkowych aromatów piwa podczas kręcenia i rozprowadzania trunku po jej ściankach.

szklanka Hevelka

Na Festiwal Piw Rzemieślniczych HEVELKA można dojechać linią tramwajową nr 1, 7 i 10, autobusem nr 158 lub kolejką SKM (przystanek Gdańsk Politechnika lub Gdańsk Stocznia).
Na potrzeby wydarzenia kursowanie linii tramwajowych zostanie zintensyfikowane.

Mecze piłki nożnej, muzyka na żywo, dobra zabawa, pyszne jedzenie i znakomite piwo. Zapraszamy!

Bilety na wydarzenie można nabyć na Eventim.pl w przedsprzedaży lub w kasach na terenie festiwalu. Więcej informacji na stronie oficjalnej wydarzenia: www.hevelka.pl.

Organizatorzy: HEVELKA Sp. z o.o.

Sponsor główny: Stary Browar Kościerzyna

Sponsor: Pringles

Partner główny: Międzynarodowe Targi Gdańskie

Partnerzy: Uber, Everytap

Patron honorowy: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz

Patroni medialni: Gdańsk Strefa Prestiżu, Magazyn Wino, Trójmiasto.pl, Pitu Pitu, Gdańska Organizacja Turystyczna, Dziennik Bałtycki, Magazyn Trójmiejski Prestiż

Gdańsk Strefa Prestiżu materiały prasowe organizatora.

Dodaj opinię lub komentarz.