Egy Maulana Vikri

Wszystko wskazuje na to, że informacje, które podał  portal panditfootbal.com, jakoby 17- letni reprezentant Indonezji Egy Maulana Vikri miał zostać zawodnikiem Lechii, były prawdziwe. Biuro prasowe Lechii Gdańsk zwołało na niedzielę, na godz. 13.00 konferencje prasową, na której klub zaprezentuje piłkarza.

Formalnie Vikri miałby zostać zawodnikiem Biało-Zielonych od 8 lipca 2018. Dzień wcześniej bowiem, urodzony 7 lipca 2000 roku Indonezyjczyk skończy 18 lat i będzie mógł podpisać profesjonalny kontrakt.

Wśród 60 najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie

W 2017 roku The Guardian umieścił go na liście 60 najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie. Zainteresowane pozyskanie 17-latka były takie marki jak Benfica i Sporting z Lizbony, Getafe, czy Espanyol Barcelona.

W ubiegłym roku Egy wspólnie z reprezentacją do lat 18 zajął trzecie miejsce podczas mistrzostw Azji AFF, a on sam z ośmioma bramkami na koncie został królem strzelców mistrzostw. Z kolei w lipcu 2017 roku w rozegranym Taulon Tournament we Francji został uznany najlepszym piłkarzem całych rozgrywek.

Egy Mualna Vikri urodził się 7 lipca 2000 roku na Medanie w Indonezji. Nominalnie gra na pozycji pomocnika/skrzydłowego. Zawodnik ma za sobą występy w reprezentacji Indonezji U-19, U-23 oraz seniorskiej. Przy tym w tej ostatniej zdążył rozegrać do tej pory trzy spotkania.

Marketingowy strzał w „10”

Ile wyjdzie dobrego dla Lechii z tego transferu, to czas pokaże. Pewne jest jedno, ze marketingowo Lechia skorzystała już teraz.  Od czasu pojawienia się pierwszych informacji o możliwym transferze zawodnika do Biało-Zielonych na Instagramie zostało założonych kilkanaście fanpage’ów poświęconych Lechii i dedykowanych kibicom z Azji. Samego zawodnika na Instagramie obserwuje  ponad 640 tyś. osób. Dla porównania profil Lechii Gdańsk obserwuje nieco ponad 31 tyś. osób.  Jak ważna to postać indonezyjskiego sportu, świadczy również to, że o transferze Egy’ego do Lechii zdążyło już poinformować tamtejsze Ministerstwo Sportu.

Profil Egy’ego Maulany Vikri na Instagramie

Profil Lechia Gdańsk

Mateusz Błażewicz

Dodaj opinię lub komentarz.