Daj misiaka dla dzieciaka to akcja, której celem jest zebranie do 20. października pluszowych zabawek dla dzieci transportowanych do szpitali.

Inicjatywa ma także wymiar historyczno-patriotyczny, gdyż jest związana z postacią Erwiny Barzychowskiej – pierwszej dziecięcej ofiary II wojny światowej w Gdańsku, która zmarła w szpitalu w wieku 10 lat w wyniku ciężkich obrażeń będących konsekwencjami podpalenia Poczty Polskiej w Gdańsku przez niemieckie oddziały 1 września 1939 roku.

Daj misiaka dla dzieciaka

Przywołanie postaci Erwinki ma na celu zwrócenie uwagi na trudy psychiczne i fizyczne wielu małych pacjentów zmagających się z walką o swoje życie lub zdrowie na szpitalnych oddziałach, do których trafili w wyniku wypadków lub chorób. Punktem kulminacyjnym akcji ma być przekazanie w dniu śmierci dziewczynki zebranych zabawek karetkom pogotowia ratunkowego, wozom strażackim i policji.

Zapraszamy wszystkich, także inne organizacje do włączenia się w inicjatywę „Daj misiaka dla dzieciaka”. Chcielibyśmy sprezentować służbom ratunkowym jak największą ilość zabawek, być może uda się nawet kilkaset. Zbieramy pluszaki, bo pamiętamy o Erwinie Barzychowskiej, która oddała swoje życie broniąc Poczty Polskiej w Gdańsku – mówi Tyberiusz Kriger, Prezes Stowarzyszenia Forum Młodej Prawicy.

Współorganizatorem akcji jest Gdański Klub Sportowy „Korsarz”, w którym na co dzień koszykówkę trenują dzieci oraz młodzież.
Nasi podopieczni na treningi przychodzą także ze swoimi zabawkami, pluszowymi misiami. Rozumiemy ich potrzeby, emocje i wiemy, jak ważną rolę w ich użyciu pełnią maskotki. Włączyliśmy się tą inicjatywę, gdyż w trudnych chwilach często zabawka jest jedyną radością dla dziecka – mówi Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego „Korsarz”

Do akcji zbierania misiów może włączyć się każdy! Misie, pluszaki, zabawki i przybory do malowania i rysowania można przynosić do Gdańskiego Klubu Sportowego Korsarz, Gdańsk, al. Grunwaldzka 53, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00.

oraz do biura posła na Sejm RP Jana Kiliana, ul. Rynek 1, Starogard Gdański, od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-15.00.

Każdy, kto chce się włączyć w akcję, proszony jest o kontakt telefoniczny pod numerem: 725 190 588.

22 października w godzinach od 9-12 organizatorzy zapraszają również do włączenia się w uprzątnięcie grobu Erwiny Barzychowskiej.
Grób znajduje się na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu na Zaspie.

Dołącz do akcji na Facebooku

https://www.facebook.com/events/352274038446834/

.

Akcja „Daj misiaka dla dzieciaka” odbywa się pod patronatem medialnym Gdańsk Strefa Prestiżu.

 

Dodaj opinię lub komentarz.