Wydarzenia i informacje

Ferie w Muzeum: o nawigacji, podwodnych tajemnicach i sekretach Żurawia

Jak ubierali się nurkowie 300 lat temu? Czy można zobaczyć ciśnienie? O czym mówią do nas zabytki i jak odczytać znaki nawigacyjne? Zapraszamy na ferie 2017 w Narodowym Muzeum Morskim  w Gdańsku.

W Ośrodku Kultury Morskiej Dział Edukacji NMM przygotował zajęcia pt. „Podwodne kreacje pradziadków”  oraz warsztaty fizyczne: „Ciśnienie czy parcie”. Pierwsze zajęcia dotyczą historii stroju nurka i …  jego przyszłości: uczestnicy warsztatów zaprojektują skafander nurkowy na miarę 2090 roku.  Na warsztatach fizycznych młodzi naukowcy zapoznają się z właściwościami ciśnienia hydrostatycznego oraz prawa Pascala. W Spichlerzach na Ołowiance poszukamy zabytków, które „przeżyły” katastrofy statków, pożary, bitwy morskie i przeprowadzimy z nimi „wywiad”. Zajrzymy również na wystawę czasową „Statek wyobraźni”, gdzie przekonamy się, co jeszcze może skojarzyć się ze słowem „morze”. Podstaw nawigacji nauczymy się, szukając drogi przez sale muzealne i wykonując ćwiczenia na orientację. Znakami nawigacyjnymi będą ciekawe elementy wystaw. W Żurawiu poznamy zapomniane zwyczaje, przesądy, a nawet niebezpieczeństwa, czyhające na zagubionego przybysza w dawnym Gdańsku. Naszym przodownikiem będzie mały Jan z Kolna!

W tczewskim oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Centrum Konserwacji Wraków Statków, będziemy szukać Gwiazdy Polarnej, wybierzemy się w „podróż dookoła świata” w łodzi piankowej, wywołamy wodne tornado i stworzymy kolorową tęczę.

W gdańskich oddziałach NMM zajęcia dla dzieci w wieku 6-13 lat odbywać się będą  w dniach 16-27 stycznia 2017 r. (od poniedziałku do piątku) w godz.:

10.30-12.00 (grupy zorganizowane do 25 osób) oraz 12.30-14.00 (osoby indywidualne)

Cena: 6 zł od osoby

Tematy zajęć – do wyboru przez rezerwację on-line na stronie www.rezerwacje.nmm.pl

Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku

1.       Podwodne kreacje pradziadków.

2.       Ciśnienie czy parcie?

Spichlerze na Ołowiance w Gdańsku

1.       Co kryje wyobraźnia?  Wywiad z zabytkiem.

2.       Mali nawigatorzy w wielkim muzeum.

Żuraw w Gdańsku

1.       Co mały Jan z Kolna w Gdańsku zobaczył?

Natomiast w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie zajęcia dla dzieci w wieku 6-13 lat odbywać się będą  w dniach 16-27 stycznia 2017 r. (od poniedziałku do piątku) w godz.:

9.30-10.30 oraz 11.00-12.00 (grupy zorganizowane do 20 osób)

Cena: 6 zł od osoby

Tematy zajęć – do wyboru przez rezerwację on-line na stronie www.rezerwacje.nmm.pl :

1.       Palcem po mapie.

2.       Mokra robota – zabawy i eksperymenty z wodą – cz. 1

3.       Mokra robota – zabawy i eksperymenty z wodą – cz. 2

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.nmm.pl/edukacja 

Narodowe Muzeum Morskie

materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *