Święto Niepodległości w Strefie Historycznej WMG

Jak co roku Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk zaprasza z okazji Dnia Niepodległości na okolicznościową wystawę patriotyczną. Wyjątkowo w tym roku wystawa nie ma głównego tematu wiodącego.

W przededniu 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poświeciliśmy uwagę znanym i nieco zapomnianym bohaterom z 1918 roku. Na wystawie zaprezentujemy sylwetkę znanego lotnika pułkownika Karola Frisera, zamieszkałego w Gdańsku od 1947 roku po powrocie z Anglii.

Warto przed odwiedzeniem wystawy zapoznać się np. w Wikipedii na temat tego jakże skromnego współtwórcy polskiego lotnictwa, zarówno w I i II wojnie światowej. Ponieważ za rok jest 155 rocznica powstania Międzynarodowego Czerwonego Krzyża nie zabraknie na wystawie pamiątek związanych z żołnierzami, którzy na wszystkich frontach nieśli pomoc rannym i potrzebującym.

Tradycyjnie też na wystawie będzie można obejrzeć polskie mundury ze zbiorów członków Strefy Historycznej. Dla młodych widzów będzie możliwość zapoznania się z replikami znanych broni np. piat, sten, Vis, MP40 itp. i zrobienia sobie pamiątkowej fotografii.

Planowane otwarcie około 11.30 – 12.00 po Paradzie Niepodległości.

Wystawa prawdopodobnie potrwa tylko jeden dzień!

Wojciech Molski,  Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk

Wyśrodkuj mapę

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *