Fotorelacje

Kanaba Fest w Gdańsku jeszcze w niedzielę

Kannaba Fest przyciągnęła tłumy. Po raz pierwszy byłam na takiej imprezie i ogromna rzesza ludzi zgromadzona w dużej hali Plenum na stoczni mnie zdumiała. Kanaba Fest to impreza o randze ogólnopolskiej. VI edycja odbywa  się w Gdańsku – w sobotę 7 maja i w niedzielę 8 maja.

Wystawców zgromadziło się 53 (w tym firma z Gdańska – The Point Shop). Wystawcy Strefy Edu to 10 instytucji, główni sponsorzy: CANNA i JuicyFields.io.

Jak czytamy w informacji prasowej:

Medycyna, gastronomia, budownictwo, przemysł odzieżowy – ze względu na szerokie zastosowanie konopie zyskują coraz większą popularność w Polsce. Tylko w latach 2019-2020 areał upraw tych roślin w naszym kraju wzrósł pięciokrotnie. I nie bez powodu, można z nich wytwarzać nawet ok. 25 tys. produktów.

Na Kanaba Fest będzie można porozmawiać z producentami oraz przedstawicielami tej błyskawicznie rozwijającej się branży.  Do udziału zaprosiliśmy szeroki przekrój wystawców – od firm kosmetycznych, produkujących olejki CBD, ubrania z konopi czy akcesoria, przez przetwórców i growerów, aż po producentów nawozów, podłoża uprawowego oraz banków certyfikowanych nasion.

Targi Kanaba Fest to przestrzeń, w której chcemy ugościć i połączyć szerokie grono osób interesujących się konopiami: rolników, inwestorów, aktywistów, pacjentów, ale też osoby, które dopiero zaczynają interesować się właściwościami tych roślin. To także świetna okazja, by zorientować się na rynku konopnym, poznać nowe produkty oraz metody uprawy. I właśnie chęć dzielenia się wiedzą z każdym zainteresowanym sprawiła, że postanowiliśmy udostępnić naszym gościom Strefę Edukacyjną za darmo.

Przygotowaliśmy panele i wykłady dotyczące zakresu uprawy i przetwórstwa, prawnych aspektów wykorzystywania konopi czy perspektyw legalizacji. Porozmawiamy także o planowanych rozwiązaniach prawnych dla rolników. Obecni będą również specjaliści zajmujący się medycznym wykorzystaniem tych roślin. O tym, jak wiele praktycznych zastosowań mają konopie, będzie można się przekonać również w czasie warsztatów. Zaplanowaliśmy m.in. zajęcia z tworzenia konopnego papieru oraz cegieł.

Kanaba Fest to targi nie tylko dla społeczności konopnej, ale też osób, które dopiero zaczynają się interesować tym tematem. Chcemy się podzielić wiedzą oraz doświadczeniami, by w przyszłości móc widzieć konopie na polskich polach oraz by móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie oferują.

 

 

Na wejściu zostałam obdarowana upominkami, w tym także dużą dawką wiedzy ubranej w sporego formatu kilkustronicową gazetę, a potem przeszłam się między stoiskami, odwiedzając również Strefę Edukacyjną. Dzisiejsze wykłady dotyczyły  m.in. procesów karnych pacjentów stosujących konopie, mitów na temat konopi,  negatywnych wpływów konopi indyjskich. W niedzielę odbędą się wykłady dotyczące zaburzeń odżywiania, badań laboratoryjnych, problematyki uprawy konopi włóknistych, absurdów prawnych w prawie karnym dotyczących konopi.

Poniżej zapraszam na fotorelację z soboty.

Termin: 8 maja (niedziela) od 11:00 do 18:00
Miejsce: Plenum, Doki 1/90b (wejście na targi od ulicy Elektryków), Gdańsk, Hala Plenum

Anna Pisarska


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.