• Wydarzenie: Koncert „Panny Wyklęte”
  • Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej (Gdańsk, Plac W. Bartoszewskiego 1), sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego
  • Termin: 28 listopada 2021 r. godz. 17:00
  • Bilety: wstęp bezpłatny, wejściówki do pobrania w kasach Muzeum
  • Organizatorzy: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Fundacja Muzyka Świata
  • Mecenat: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
  • Patronat medialny: Dzieje.pl, Gość Niedzielny, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, TVP3 Gdańsk

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Fundacja Muzyka Świata zapraszają na koncert „Panny Wyklęte”. 28 listopada br. na scenie Muzeum wystąpią Darek Malejonek & Maleo Reggae Rockers, Ania Rusowicz, Marika, Kasia Malejonek, Mona oraz Zespół Dziewczyny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – darmowe wejściówki do pobrania w kasach Muzeum.

Już po raz drugi na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie można usłyszeć projekt „Panny Wyklęte” autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej, reprezentujące różnorodność stylową. Inspirację projektu stanowiły przejmujące losy kobiet Wyklętych, których tragiczne powojenne doświadczenia opowiadane są głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. W tegorocznej odsłonie wystąpią: Darek Malejonek & Maleo Reggae Rockers, Ania Rusowicz, Marika, Kasia Malejonek, Mona oraz Zespół Dziewczyny – w składzie: Ania Szafraniec i Ola Nowak.

Organizowany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Fundację Muzyka Świata koncert, poświęcony jest pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Repertuar koncertu to twórczość projektu „Panny Wyklęte”, który ma za zadanie przybliżyć, upamiętnić i oddać hołd Polakom, którzy zasłużyli na miano Bohaterów. Projekt dotychczas zaowocował już sześcioma albumami. Wydarzenie będzie okazją do rodzinnego uczczenia pamięci o polskich bohaterach, chwilą refleksji i zadumy, jak i ucztą muzyczną w artystycznej oprawie.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Patronat medialny nad koncertem objęli: Dzieje.pl, Gość Niedzielny, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, TVP3 Gdańsk

Udział w koncercie jest bezpłatny. Darmowe wejściówki można pobrać od 18 listopada br. w kasach Muzeum (poziom -3, godziny otwarcia MIIWŚ dostępne na: https://muzeum1939.pl/godziny-otwarcia/4340.html).

Wydarzenie będzie transmitowane online w mediach społecznościowych MIIWŚ.

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.