W środę wieczorem (24.11) na terenie szkoły w Rotmance odbyły się zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku gminy Pruszcz Gdański. Prelekcje cieszyły się szerokim zainteresowaniem wśród seniorów. Mimo że to dopiero początek zajęć, organizatorzy już zapowiadają kolejne ciekawe inicjatywy związane z programem.

Zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rotmance
Zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rotmance

– W przyszłym roku planujemy cztery wyjazdy studyjne do Warszawy, Torunia, a także do Gdańska, który pokazujemy mieszkańcom od zupełnie innej strony. Mamy też w planach zorganizowanie dużej konferencji podsumowującej, gdzie zostaną wręczone dyplomy wszystkim słuchaczom – mówi Karol Kardasiński, inicjator i koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złota Jesień Seniora”.

Karol Kardasiński, inicjator i koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złota Jesień Seniora”.
Karol Kardasiński, inicjator i koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złota Jesień Seniora”.

Od przyszłego roku pakiet zajęć ma być ponadto jeszcze szerszy. Cały cykl, według projektu ma potrwać do kwietnia 2023 r. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację dla Gdańska i Pomorza, w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz lokalnymi stowarzyszeniami dofinansowany z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Fundacja dla Gdańska i Pomorza

Dodaj opinię lub komentarz.