Wydarzenie: Spektakl – Księżniczka Czardasza
Czas: 20, 21, 25 lutego 2020 godz. 19:00
Miejsce: Scena Teatralna NOT w Gdańsku, Gdańsk, Rajska 6
Wstęp: Bilety od 70 zł Kup bilet

Księżniczka Czardasza
Księżniczka Czardasza

Najbardziej znana i lubiana operetka Imre Kálmána, od swojej premiery w Wiedniu 1915r. bawi widzów do dziś. To historia miłosna Sylvy (artystki variétés) i Edwina (księcia Lippert Weylersheim) przedstawiona komediowo na tle melodii okraszonych węgierskimi rytmami czardaszów, gdzie przebój „goni” przebój, a muzyka zachęca do tańca, nie tylko tancerzy na scenie, ale również widzów. W naszej inscenizacji zabieramy widownię w lata 30-te XX wieku, gdzie w klimacie filmów ze Starego Kina będziemy bawić publiczność w karnawale 2020 r.

Realizatorzy
Inscenizacją zajęli się gdańszczanie: Anna Fedyniak – Kołodziej (muzyk, pedagog, dyrektor przedszkola) i Grzegorz Piotr Kołodziej (artysta śpiewak, logopeda, adiunkt Uniwersytetu Gdańskiego) – małżeństwo, na co dzień rodzice trójki dzieci, a teraz debiutujący w roli reżyserów, twórcy i pomysłodawcy spektaklu.

Wykonawcy
W naszym spektaklu zagrają tylko artyści trójmiejscy, z czego jesteśmy bardzo dumni. Ci doświadczeni wykonawcy, doskonale wyczuwający scenę i rozumiejący gusta publiczności, są gwarancją wysokiego poziomu przedstawienia.

Barbara Lewicka
– sopran, w tytułowej roli Sylvy Varescu.
Przemek Radziszewski – tenor, jako Edwin
Magdalena Chmielecka – sopran, jako Stasi
Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton, jako Boni
Marcin Miloch – baryton, jako Feri
Anna Kociarz – jako Księżna
Maciej Konopiński – jako Książę
Paweł Janota – jako Rohnsdorf

Nad całością przedstawienia czuwać będzie doświadczona, młoda, energiczna dyrygentka Sylwia Janiak – Kobylińska wraz z dwudziestoosobową orkiestrą. Muzyka w nowej aranżacji wprowadzi Państwa w klimat lat dwudziestych i trzydziestych XX w. Podziwiać będzie można również tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca JANTAR UG, którzy za sprawą dwóch młodych choreografek – Natalii Bartosz i Małgorzaty Krzaczyńskiej, wprowadzą widzów w taneczny nastrój za sprawą węgierskich rytmów czardasza i walca.

Gdańsk Strefa Prestiżu. materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.