73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzimy pod hasłem: „Oni przelali krew za wolną Polskę. My oddajmy krew potrzebującym!”

1 sierpnia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 73 lata temu tysiące uczestników Powstania przelało swoją krew w walce o wolną i niepodległą Polskę. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zachęca do udziału w akcji upamiętniającej to wydarzenie. Obchodzimy je pod hasłem:

Oni przelali krew za wolną Polskę. My oddajmy krew potrzebującym!

Powstanie Warszawskie fot. Materiały IPN

1 sierpnia zapraszamy na Targ Węglowy w Gdańsku, na którym odbywa się Jarmark św. Dominika. W pobliżu Teatru Wybrzeże stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, gdzie będzie można oddać krew. W pobliżu będzie namiot IPN, w którym będziemy rozdawać materiały edukacyjne związane z Powstaniem. Wśród nich będą broszurki z serii „Patroni naszych ulic”, biało-czerwone opaski, a także bawełniane torby, na których będzie można wydrukować unikalne motywy powstańcze. Drukować będziemy także na koszulkach, które Państwo przyniosą. Dla dawców krwi mamy ryngrafy ze znakiem Polski Walczącej.

1 sierpnia 2017 r. (wtorek), godz. 10.00–15.00
Targ Węglowy w Gdańsku, nieopodal Teatru Wybrzeże

Gdańsk Strefa Prestiżu / IPN Odział w Gdańsku

Dodaj opinię lub komentarz.