W połowie lipca odbyła się już 24 edycja festiwalu Castle Party Dark Independent Festival, największego festiwalu muzyki gotyckiej w środkowej Europie. Podczas ponad dwóch dekad działalności Castle Party wytworzyło jedyną w swoim rodzaju atmosferę stając się dla większości bywalców ich własnym świętem i obowiązkową pozycją w planie urlopowym.

Przez 4 dni miasteczko Bolków otwiera swoje podwoje dla fanów nie tylko muzyki gotyckiej z pod znaku dark independent. Repertuar Castle Party tworzą zespoły z różnych nurtów muzycznych od death metalu, electro, na folku niekończąc.

W tym roku festiwal odbył się w dniach 13-17 lipca, podczas których mogliśmy usłyszeć koncerty takich grup jak m.in. Batalion D’Amour, Arkona, Diary Of Dreams, Suicide Commando, Neuobersliesien, My Dying Bride, Controlled Collapse, Diorama.

Koncert finałowy zagrała niekwestionowana legenda – Tiamat, wieńcząc tegoroczną edycje hipnotyzującym występem. Niepozbawiony humoru lider grupy Johan Edlund podzielił się z publicznością nie tylko swoimi utworami ale i elementami garderoby (na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć szczęśliwca w hełmie)

Jest już znany termin kolejnej edycji festiwalu (12-15 lipca 2018), tymczasem dla stęsknionych fanów i zainteresowanych tematem polecamy obejrzeć dostępny w sieci film dokumentalny o festiwalu – Castle Party- Enjoy the Darkness. Do dziś (03.08.2017), do godziny 18:00, istnieje możliwość zdobycia wydania rozszerzonego filmu z dodatkami, gadżetów i nagród specjalnych z nim związanych.  Wiecej informacji na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi –  polakpotrafi.pl/projekt/dvd-castle-party

https://polakpotrafi.pl/projekt/dvd-castle-party

Zapraszamy do dołączenia do projektu.

zdjęcia: DriadPhoto

Daria Cichowlas

Dodaj opinię lub komentarz.