Strefa smaków

Czym do licha jest piwo rzemieślnicze?!

Po zapoznaniu się z poprzednim wpisem nt. dobrego piwa chciałbym przedstawić różnicę pomiędzy piwem rzemieślniczym i każdym innym.
Najczęściej tym „każdym innym” piwem jest piwo z browarów koncernowych. To ci ogromni producenci, których produkty wręcz atakują nas z firmowych lodówek w sklepach, plakatów i wszędobylskich reklam. Cechą charakterystyczną takiego produktu są ogromne budżety reklamowe, bardzo ładne opakowanie, wysoka dostępność i… właściwie nic więcej.

Piwo

Drugą, ale już znacznie mniejszą grupą, są browary regionalne. Tutaj przykłada się dużo większą uwagę do procesu produkcji piwa, niż w browarach koncernowych. Tutaj też częściej można pozwolić sobie na eksperymenty.

Ta grupa browarów ma mniejsze budżety na marketing, ale dba o swojego klienta, broniąc się głównie jakością produktu.

Natomiast najbardziej elastyczną i pokręconą grupą browarów stanowią browary rzemieślnicze. Ze względu na swój stosunkowo niewielki rozmiar i ilość produkowanego piwa, browary te mogą sobie pozwolić na… właściwie na wszystko na co pozwala im odwaga, dostępność produktów i wolne środki pieniężne.

Piwo z truskawkami? Czemu nie! Muszę tylko dorwać z 400kg. Piwo z chmielami z Nowej Zelandii, z dodatkiem zęba krokodyla i magicznym napojem Panoramixa? Warzymy w przyszłym tygodniu, bo w hurtowni nie ma chmielu!

Piwowar przy pracy

Piwo rzemieślnicze jest więc produktem bezkompromisowym. Przez to, zazwyczaj, też najdroższym, ale za to jakże wyjątkowym!

To prawdziwy rock’n’roll w butelce. Otwierając piwo rzemieślnicze, przenosisz się do zupełnie innego miejsca. Zapomnij o jednowymiarowym odbiorze – to jest triple dolby surround super high volume 7.1 13D!!! Piwo rzemieślnicze nie urzeka zawartością alkoholu(im wyższą, tym lepiej).

Piwo rzemieślnicze to złożony produkt, na który składa się aromat, barwa, smak i niepowtarzalne odczucia podczas spożycia!

Tomasz Brzostowski


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

3 thoughts on “Czym do licha jest piwo rzemieślnicze?!

  • Taaa, tylko dlaczego takie drogie ??? średnio 10 zł/butelka

    Odpowiedz
    • Za 6, 7 czy 8 też można dostać.

      Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.