Wydarzenia i informacje

Historia gdańskich stoczni – spacer od Motławy do wyspy Ostrów

  • Wydarzenie: „Historia gdańskich stoczni – spacer od Motławy do wyspy Ostrów”
  • Czas: każda sobota i niedziela lipca 2019 roku, godzina 17:00
  • Miejsce: Most Zielony na Motławie w Gdańsku
  • Wstęp: 40 zł (cegiełka na cele statutowe), obowiązują zapisy na mail: mfh.gdansk@gmail.com

Morska Fundacja Historyczna oraz Fundacja Galar Gdański zapraszają na spacery szlakiem historycznych stoczni w Gdańsku od średniowiecza do współczesności. Wycieczki startują w każdą sobotę i niedzielę lipca 2019 roku o godzinie 17:00 z Mostu Zielonego na Motławie w Gdańsku i prowadzą do terenów dawnej Stoczni Gdańskiej. Bezpośrednio po zwiedzaniu możliwość opłynięcia portowej wyspy Ostrów w historycznej łodzi typu galar.

Tematyka każdego spaceru obejmuje najważniejsze daty, wydarzenia, postacie i miejsca związane z historią obiektów i terenów stoczniowych w Gdańsku od czasów średniowiecza, przez nowożytność, przemysłowe wieki XIX i XX, do czasów współczesnych. Każde zwiedzanie trwa około 2 godzin.

Bezpośrednio po każdym zwiedzaniu, o godzinie 19:00 rozpoczyna się rejs galarem po kanałach portowych wokół wyspy Ostrów, w czasie których będzie można zobaczyć tereny stoczniowe i przemysłowe od strony wody. Każdy rejs trwa około 60 minut.

Koszt udziału jednej osoby w imprezie wynosi 40 złotych, w tym 10 złotych za zwiedzanie stoczni z przewodnikiem Morskiej Fundacji Historycznej oraz 30 złotych opłaty za rejs łodzią Fundacji Galar Gdański.

Ze względu na nieprzekraczalny limit miejsc na obie imprezy obowiązują zapisy wyłącznie drogą mailową na adres: mfh.gdansk@gmail.com

W czasie wycieczki będzie prezentowana najnowsza publikacja o dziejach terenów stoczniowych pt: „175 lat historii Stoczni Gdańskiej 1844 – 2019”. Po zakończeniu zwiedzania istnieje możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie 20 złotych.

Historia stoczni gdańskich lipiec 2019

Kontakt z organizatorem:
e-mail: mfh.gdansk@gmail.com
link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/886156118411917/
Kajetan Olejko, Morska Fundacja Historyczna

Dodaj opinię lub komentarz.