Jechałam dzisiaj Grunwaldzką, a tam na każdym słupie biało-czerwone flagi. I mi się przypomniało – pierwsze wolne wybory w Polsce! Mamy rocznicę. 2 lata temu uczestniczyłam w spotkaniu z Krzysztofem Wyszkowskim. Poniższy zapis/streszczenie pochodzi sprzed dwóch lat, umieszczam go w całości – ku refleksji, ku wiedzy, ku własnemu poszukiwaniu prawdy.

Krzysztof Wyszkowski mieszka w Sopocie. Współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych w 1978 r., niezależny obserwator Magdalenki, doradca Olszewskiego. Generalnie zna wszystkich, wszyscy do niego przychodzą, on do wszystkich chodzi.

Kwestia 1 – pierwsze demokratyczne wybory 4 czerwca 1989
Zostały sfałszowane. Kontrakt mówił, że co najmniej 65% miejsc w sejmie obejmą komuniści, 35% okrągłostołowa opozycja. A tu zonk. Polacy zrobili kawał i prawie w 100% wybrali opozycję. Jak więc przyznać 65%? Wyniki wstępnie były znane już nazajutrz. 6 czerwca Geremek z Mazowieckim udali się do Kiszczaka, by ustalić zmianę wyników. 8 czerwca na spotkaniu odczytano protokół Komisji Porozumiewawczej, w którym Kiszczak zarzucił opozycji złamanie kontraktu. No, ale co zrobić z narodem, który nie chciał komunistów? Zarządzono 15-minutową przerwę, która trwała godzinę, a po niej już problemu nie było. Lech Wałęsa z całym gremium wyraził zgodę na odebranie opozycji mandatów, ale tak, by on o tym nie wiedział (róbcie wszystko, ale ja o tym nie wiem), i – zgodnie z planem – komuniści wzięli 65, opozycja 35. Michnik skomentował to mniej więcej “Dziecko zjadło to, co zwymiotowało”. Czyli naród zjadł.

Kwestia 2 – nocna zmiana 4 czerwca 1992
Premier Olszewski był bojkotowany przez własny rząd. Aparat urzędowy bojkotował go non stop. Nie wykonywano jego poleceń, nie odbierano od niego telefonów. Wyszkowski mówi, że wtedy zdał sobie sprawę, ilu funkcjonariuszy SB i ich dzieci było w otoczeniu premiera. Nawet szofer – współpracownik SB, jego córka była sekretarką. Wielu z tych ludzi zostało w urzędach wojewódzkich. Wielu do dzisiaj mówi “Naszym premierem jest Donald Tusk”. Beton.
Zbigniew Stanisław Paszkowski – „naczelny UBek na Warszawę”. Jego syn jest prokuratorem (na przykład).
4 czerwca 1992 młode wilczki dogadały się ze starymi SB-kami. “Policzmy głosy”. Tusk wiedział – “SLD poprze”. Wspólnym mianownikiem są służby specjalne.

Kwestia 3 – Bolek
W dniu 29 kwietnia 1978 powstały Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża, założone przez Gwiazdę, Wyszkowskiego i Sokołowskiego. Tego samego dnia (jest adnotacja, kto przeglądał) SB wzięła teczki Lecha Wałęsy. Podobno już wtedy nie współpracował. SB jednak natychmiast sięgnęła po swojego zaufanego człowieka. Zaraz potem Bolek przyszedł do mieszkania Wyszkowskiego z propozycją współpracy. Jako prezydent wyrwał wszystkie kartki ze swojej teczki sprzed 15 grudnia 1970 r.

Kwestia 4 – kampania przeciwko Polsce
Trwa. I jest wierną kopią międzynarodowej kampanii z 1996 roku, kiedy Polska miała być przyjęta do NATO. Te same media, ci sami dziennikarze, ta sama narracja. Została wykreowana “reprezentatywna” część społeczeństwa, która “broni” Polski przed faszyzmem. KE to Niemcy, a Niemcy nie chcą wzmocnienia wschodniej ściany Polski.

Kwestia 5 – samorządy
Tu jest wojna. Adamowicz – król Gdańska – zdecydował się na prywatną wojnę z rządem, ale zdaniem Wyszkowskiego jest to obrona poprzez atak. Król musi bardzo źle się czuć. Generalnie w samorządach można spotkać umowy tak skonstruowane, że delikwenta nie można zwolnić. Tak dzieje się np. w Kielcach, gdzie w sejmiku kogoś zwolniono z pełnienia obowiązków, ale zwolnić go z etatu nie można. Gość dostaje więc pensję i przynajmniej nie przeszkadza. Takich ludzi jest dużo. Przez to rosną koszty administracji.

Kwestia 6, poboczna – żydowska
Porównać wpływy Żyda i Polaka, to jak porównać słonia z muchą. Żydów jest mało (nie chodzi o państwo Izrael), ale są piekielnie inteligentni i zdolni. Są elitą amerykańską we wszystkich dziedzinach (nauka, sztuka, Noble, polityka itp.). W Polsce jest ich 5000 i też wybijają się na wszystkich eksponowanych stanowiskach. Wszyscy Żydzi w Polsce należą do elit społecznych. Nie to, że jest to zarzut. Są po prostu genialni. Natomiast grupa Bilderberg to taka zabawa w rządzenie światem. Zbierają się i udają, że rządzą. Wiadomo, że do grupy należą Olechowski i Rostowski, ale w Polsce ich wpływy są niewielkie. Żydzi są drugą największą międzynarodówką. Pierwszą są homoseksualiści.

Tyle ze spotkania. Można zamknąć na to oczy i udawać, że nic się nie dzieje. Można przemyśleć i samemu poszukać faktów, pogrzebać w różnych źródłach i interpretacjach.
W każdym razie podobno na 4 czerwca szykuje się “święto demokracji” z okazji pierwszych, wolnych wyborów w Polsce. Mają świętować także ci, którzy te wybory sfałszowali i zapomnieli o drugiej dacie – 3 lata później.
Ja się tylko zastanawiam, jak oni mogą patrzeć w lustro.

lektura uzupełniająca: Bitwa o Gdańsk

Anna Pisarska-Umańska

5 thoughts on “Wokół dwóch dat 4 czerwca

 • Pisarska-Umańska, to jest żałosne publikować wynurzenia tego gościa. A już „kwestia 6” to czysty rasizm – bo rasizm polega na tym, że jakiejś grupie etnicznej przypisuje się określone cechy (na plus czy na minus). Czyli według Wyszkowskiego nie ma żydów bezrobotnych, złodziei, chorych psychicznie, niezrównoważonych psychicznie itd. A Polacy, czyli 40-milionowy naród daje się wodzić za nos 5 tysiącom żydów… to my strasznie głupi jesteśmy według tego Wyszkowskiego. A to tylko on.

  Odpowiedz
  • Jednak Leonie jesteś zwykłym kretynem. Czytaj na 2 raz ze ZROZUMIENIEM, twój komentarz faktycznie dowodzi że cześć naszego narodu jest strasznie głupi. Żałosny z ciebie dupek.

   Odpowiedz
  • Nie wszyscy, ale większość polaków niestety za mądra nie jest. Jeżeli nie przyjmujemy prawdziwych wydarzeń historycznych, dając sobie narzucić obcą narrację, zwłaszcza organizacji żydowskich, to jesteśmy mądrzy? Kto został pierwszym prezydentem RP? Nie bolszewicki agent Jaruzelski? Kto przeprowadzał tzw. transformację? Nie komunistyczni agenci, uwłaszczając się na polskim majątku lub oddając go za bezcen w obce ręce? Krzysztof to rozumie, ale Leon już nie!!!

   Odpowiedz
 • Prawicowe „klepanie niemca po kasku” w najczystszej postaci. Spiseg wszędzie, wciąż trwa, układ. Śmiech.

  Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz.