• Wydarzenie: „Festiwal Baltic Souvenir”
  • Czas: i Miejsce: 29 czerwca 2019 roku, godzina 12.00, Muszla Koncertowa , ul. Plac Grunwaldzki w Gdyni.
    30 czerwca 2019 roku, godzina 12.00, Scena Plenerowa przy Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
    06 lipca 2019 roku, godzina 12.00, Muszla Koncertowa przy molo w Sopocie
  • Wstęp: Bezpłatny

Słońce, szum fal i ciepły piasek pod stopami to cudowne wspomnienia znad morza, które powinno mieć każde dziecko. A gdyby tak dorzucić do nich bajkową muzykę, której najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli wysłuchać zupełnie za darmo na trzech plenerowych wydarzeniach w Trójmieście?

29 czerwca rozpocznie się III edycja Festiwalu Baltic Souvenir! Zainauguruje ją koncert w Muszli Koncertowej przy Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Tam dzieci i ich rodzice będą mogli zobaczyć i posłuchać widowiska „Witajcie w naszej bajce”, w którego programie znajdą się najsłynniejsze melodie i piosenki z bajek z całego świata, w tym „Krainy Lodu”, „Reksia”, Koziołka Matołka”, „Gumisiów”, „Zaplątanych”, „Króla Lwa” i wielu, wielu więcej! Hity te wyśpiewają Izabela Pawletko i Bogdan Smagacki.

Następnego dnia (30 czerwca) artyści przeniosą się na scenę plenerową przy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie ugoszczą samego Ambrożego Kleksa! Tym razem ekscentryczny profesor poprowadzi wykłady w ramach „Letniej Akademii Pana Kleksa”. Absolwenci tej prestiżowej placówki edukacyjnej doskonale pamiętają piosenki o Kaczce Dziwaczce czy „Na wyspach Bergamutach” – na Ołowiance będzie okazja posłuchać ich w aranżacjach Beniamina Baczewskiego.

06 lipca, ostatniego dnia Festiwalu Baltic Souvenir, tym razem w Sopocie, wybrzmią dźwięki opery skomponowanej specjalnie dla dzieci w oparciu o słynną baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka”. Autorem tego niezwykłego dzieła jest dyrygent i kompozytor Piotr Staniszewski.

Imprezy poprowadzi Ewa Palińska, redaktor Trójmiasto.pl

Pomysł i organizacja Festiwalu Baltic Souvenir to efekt współpracy Natalii Walewskiej i Anny Bony ze Stowarzyszenia Amberton. W poprzednich edycjach wystąpiło 73 artystów i wykonawców, a koncerty festiwalowe zgromadziły aż 2350 odbiorców! III Festiwal Baltic Souvenir odbywa się pod honorowym patronatem Pana Jarosława Sellina – Sekretarza Stanu w MKIDN. Realizacja wydarzeń jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji – tutaj.

Zapraszamy rodziny z dziećmi! Wstęp jest bezpłatny.

Gdańsk Strefa Prestiżu/materiały prasowe

Dodaj opinię lub komentarz.