Sport

Karol Fila z kontraktem w Lechii, a w niedzielę Lechia zagra z Jagiellonią

Do 31 grudnia 2018 roku będzie obowiązywał kontrakt Karola Fili z Lechią Gdańsk. 19-letni wychowanek Żuławy Nowy Dwór Gdański do tej pory rozgrywał spotkania w drużynach juniorskich, zaś w ubiegłym sezonie również w zespole rezerw Biało-Zielonych.

fot. Lechia Gdańsk S.A.

Przed rozpoczęciem zimowego okresu przygotowawczego Fila dołączył do pierwszego zespołu Lechii i wraz z pozostałymi podopiecznymi Piotra Nowaka wziął udział w zgrupowaniu w tureckim Belek. Udział młodego piłkarza w zgrupowaniu seniorskiej drużyny w tureckim kurorcie, na które trafił w ostatniej chwili, był dużym zaskoczeniem dla kibiców, ale również dla samego zawodnika.

Bardzo się cieszę, że zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy obdarzyli mnie zaufaniem. Będę chciał odpłacić się za nie pełnym zaangażowaniem na treningach. Dzięki wspólnym zajęciom ze świetnymi piłkarzami, jacy są w Lechii, będę mógł doskonalić swoje umiejętności i mam nadzieję, że uda mi się zrealizować sportowe marzenie, jakim jest gra w Lechii w Lotto Ekstraklasie – powiedział Karol Fila po podpisaniu umowy z gdańskim klubem.

Zacząć rundę wiosenną od wysokiego C i zwyciężyć z Jagiellonią

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2016/2017 Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk, z dorobkiem 39 punktów, zajmuje 2 miejsce w tabeli, a w niedzielę na Stadion Energa  rozegra mecz z liderem Jagiellonią Białystok.

Nasze zimowe przygotowania podporządkowane były w dużej mierze spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Na ten mecz czekaliśmy całą zimę, dlatego cieszymy się, że będziemy go mogli wreszcie zagrać. Jesteśmy gotowi i chcemy zacząć rundę wiosenną z wysokiego C – powiedział Nowak. 

Chociaż to Jagiellonia jest liderem Lotto Ekstraklasy, to za faworyta niedzielnego meczu uważany jest zespół Piotra Nowaka.

– Ten mecz w mediach jest kreowany jako mecz, który prawie że rozstrzygnie losy walki o mistrzostwo. Pamiętajmy jednak, że po tej kolejce zostanie do rozegrania jeszcze 9 spotkań w rundzie zasadniczej oraz 7 w dogrywkowej. Różnice punktowe są niewielkie, jeśli nic się nie zmieni, to prawdziwa walka rozpocznie się po podziale punktów. Chcemy jednak do tego etapu przystąpić z jak najlepszej pozycji, a na tą chcemy zacząć pracować już w Gdańsku – powiedział Michał Probierz.

Początek meczu o godz. 18.00. Temperatura: -8°/-11° (temp. odczuwalna), wilgotność: 94%

Mateusz Błażewicz

 Przygotowano na podstawie materiałów Lechia Gdańsk


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.