Piłkarki Lechii odniosły kolejne przekonywujące zwycięstwo w Luzinie, ogrywając tamtejszy KTS-K GOSRIT-Luzino 5:0.

Bramki dla Biało-Zielonych zdobywały: dwukrotnie Zuzanna Łachinowicz, Ewelina Kulla, Weronika Szmatuła oraz Lidia Zakrzewska. Po 10 kolejkach rozgrywek III ligi kobiet podopieczne trenera Roberta Bandrowskiego zajmują 5. miejsce z dorobkiem dziewiętnastu punktów.

Mecz pod naszą kontrolą, pięć bramek i na zero z tyłu mówią same za siebie. Jestem szczególnie zadowolony z pierwszej połowy, w której bardzo mądrze budowaliśmy grę i dobrze funkcjonowało tzw. ostatnie podanie. Gdybym miał poszukać najsłabszej strony dzisiejszego meczu, byłaby to pewnie skuteczność w naszym wykonaniu. Stała na trochę niższym poziomie niż ostatnio, ale nie ma co narzekać, wygraliśmy i mamy kolejne trzy punkty wpisane do tabeli – podsumował trener.

Zadowolenia z szóstego wygranego meczu w sezonie nie kryła kapitan Biało-Zielonych, Lidia Zakrzewska

Zagrałyśmy na zero z tyłu, to bardzo cieszy. Grało się ciężko, bo było bardzo ślisko i grząsko, wiec wiele upadków. Luzino też się nie poddawało i stawiało opór, ale grałyśmy swoje spokojnie, jak potrafimy. Cieszy skuteczność i morale bardzo dobre – skomentowała stoperka Lechii.

Kolejny mecz lechistki zagrają na własnym boisku z drużyną Spójnią Białe Błota. Mecz zostanie rozegrany 14 listopada (sobota) o godz. 15.00.

Lechia: Palacios – Marcinkowska (Winter), Sturmowska (Rzeppka), Zakrzewska, Łapińska – Szmatuła, Formella, Lewna (Wojciechowska), Głodowska (Sokołowska) – Kulla, Łachinowicz

Mateusz Błażewicz

Dodaj opinię lub komentarz.