Wydarzenia i informacje

Kultura dla człowieka kultury – aukcja charytatywna dla prof. Zbigniewa Wawra

  • wydarzenie: Kultura dla człowieka kultury – aukcja charytatywna dla prof. Zbigniewa Wawra. Aukcja charytatywna na rzecz wsparcia finansowego leczenia  onkologicznego prof. nadzw. dr. hab. Zbigniewa Wawra, Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
  • link do aukcji charytatywnej

W terminie 30 listopada – 16 grudnia br. odbywać się będzie charytatywna aukcja internetowa (online) organizowana w celu ratowania życia prof. Zbigniewa Wawra – Dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Profesor Zbigniew Wawer jest wybitnym historykiem wojskowości, autorem wielu ważnych dla polskiej i europejskiej kultury publikacji i wystaw. To także przede wszystkim serdeczny, otwarty i kreatywny człowiek, z pasją i zaangażowaniem realizujący ambitne projekty dla dobra polskiej kultury i historii, obecnie jako dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Zawsze współczujący i gotowy do niesienia pomocy, tym razem Profesor sam potrzebuje wsparcia w walce z nowotworem. Zdiagnozowano u niego gruczolaka – złośliwy nowotwór trzustki, który jest jednym z najbardziej agresywnych i trudnych w leczeniu.

Koszt terapii wynosi 750.000,00 – 1.000.000,00 zł.

Aukcję charytatywną wsparły liczne instytucje kultury i osobistości, w tym m.in. Para Prezydencka, która przekazała na  ten cel wieczne pióro oraz broszkę, wraz z listem z podziękowaniami za udział w  aukcji charytatywnej. Do aukcji włączyło się także Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które przekazało liczne publikacje wydane przez Muzeum, a także wystawiło na aukcji dwuosobowy bilet na wystawę główną i czasową wraz z indywidualnym oprowadzeniem przez kustosza – pracownika merytorycznego Muzeum, oraz voucher – weekend (dwa noclegi) dla dwóch osób w apartamencie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wraz z możliwością zwiedzenia wystawy głównej i wystawy czasowej.

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w aukcji charytatywnej Kultura dla człowieka kultury na rzecz ratowania prof. Zbigniewa Wawra.

Ponadto wsparcie dla prof. Zbigniewa Wawra można udzielić także wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji „Talentów Moc”.

  • wpisując w tytule: Zbigniew Wawer
  • nr konta 22 1140 2004 0000 3702 7610 6438
  • mBank SA

Gdańsk Strefa Prestiżu, materiały prasowe


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.