wynik meczu krótki

Lechia Gdańsk odniosła kolejne zwycięstwo w Lotto Ekstraklasie pokonując tym razem na własnym stadionie Wisłę Kraków. Dzięki tej wygranej drużyna Lechii powiększyła przewagę nad drugą w tabeli Ekstraklasy Legią Warszawa do siedmiu punktów. Zwycięską bramkę dla Lechii zdobył Serb Filip Mladenović, dla którego było to  trzecie trafienie w tym sezonie.

Trzynasty mecz bez przegranej

Chociaż styl gry drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Stokowca nie powala, za to podziw budzi skuteczność, z jaką piłkarze Lechii zdobywają kolejne punkty.  Mecz z Wisłą Kraków był trzynastym z rzędu  bez przegranej, przy tym dwunastym na własnym boisku.  Kolejny ligowy mecz piłkarze Biało-Zielonych zagrają w poniedziałek (04.03) w Lublinie, gdzie zmierzą się z tamtejszą drużyną Zagłębia.

Dwa trudne mecze na wyjeździe

Zanim jednak piłkarze trenera Stokowca wybiorą się do miedziowych, czeka ich mecz z Górnikiem Zabrze w ramach ¼ Pucharu Polski. Górnikiem, który w 1/8 rozgrywek Pucharu Polski wyeliminował KS Rozwój Katowice. Chociaż statystyki znowu przemawiają na korzyść Lechii, która  dwa ostatnie mecze wygrała z Górnikiem, to Puchar Polski rządzi się swoimi prawami i na pewno piłkarze ze śląska nie odpuszczą walki o finał PP, który ostanie rozegrany 2 maja 2019 roku na Stadionie Narodowym.  Początek meczu  o godz. 20.30.  Transmisje ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Wywiady pomeczowe:

Filip Mladenoivc

Daniel Łukasik

Komentarz eksperta: Tomasz Hatta (SofaGol.pl)

Mateusz Błażewicz


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.