Piłkarze Biało-Zielonych odnieśli ważne zwycięstwo z Pogonią Szczeciną i wciąż mają realne szanse na Mistrzostwo Polski oraz grę w europejskich pucharach. Hat-tricka zaliczył Marco Paixao, ale bohaterami tego wieczoru były legendy gdańskiej drużyny Mateusz Bąk i Piotr Wiśniewski, dla których był to ostatni występ w barwach Lechii, a dla kibiców okazja do pożegnania.

Od początku do końca dominacja Lechii

Od początku meczu dominowali gospodarze, dając szybko do zrozumienia drużynie ze Szczecina, kto jest faworytem tego spotkania. Już w pierwszej połowie dwukrotnie do bramki gości trafił Marco Paixao.

W drugiej połowie Portowcy próbowali jeszcze nawiązać walkę z drużyną Piotra Nowaka. Jednak odwagi wystarczyło im tylko do 70. minuty, kiedy to klasycznego hat-tricka skompletował Marco Paixao, skutecznie wykonując rzut karny i odbierając tym samym Portowcom jakąkolwiek nadzieję na wywiezienie z Gdańska korzystnego rezultatu. Dla Portugalczyka było to 18. trafienie w tym sezonie, co pozwoliło mu zrównać się z Marcinem Robakiem z Lecha Poznań w klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy. Ostatecznie wynik meczu ustalił Piotr Wiśniewski, który w 81. minucie strzałem głową zdobył swoją ostatnią, pożegnalną bramkę dla Biało-Zielonych. Na ostatnie minuty meczu wszedł Mateusz Bąk.

Pożegnanie Bączka i Wiśni

Dla Mateusza Bąka i Piotra Wiśniewskiego mecz z Pogonią był ostatnim w barwach Biało-Zielonych na Stadionie Energa, a dla kibiców świetną okazją, żeby podziękować Piotrowi i Mateuszowi za wiele lat pracy w klubie. Obaj zawodnicy nie kryli wzruszenia po zakończonym meczu, podobnie zresztą jak wielu kibiców, którzy jeszcze długo skandowali nazwisko Mateusza Bąka oraz słynną przyśpiewkę  „Wiśnia gol, Wiśnia gol!”.

Piotr Wiśniewski po meczu:

Mateusz Bąk po meczu:

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak (83. Mateusz Bąk) – Lukas Haraslin, Mario Maloca, Steven Vitoria, Joao Nunes – Milos Krasic, Ariel Borysiuk, Simeon Sławczew, Rafał Wolski (71. Flavio Paixao), Sławomir Peszko (76. Piotr Wiśniewski) – Marco Paixao.

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik – David Niepsuj, Jarosław Fojut, Robert Obst, Sebastian Rudol (61. Hubert Matynia) – Spas Delew, Mate Cincadze (61. Dawid Kort), Rafał Murawski, Kamil Drygas, Adam Gyurcso – Marcin Listkowski (81. Sebastian Kowalczyk)

Mateusz Błażewicz

Dodaj opinię lub komentarz.