Tradycji stało się zadość. Lechia Gdańsk pokonała odwiecznego rywala zza miedzy – Arkę Gdynia w 41. derbach Trójmiasta i to gdańszczanie będą królować na trójmiejskich boiskach.

Mecz derbowy, który odbyła się w ramach 13. kolejki Ekstraklasy na Energa Stadion w Letnicy, był dziesiątym starciem piłkarzy Lechii i Arki odkąd obie drużyny wróciły do najwyższej klasy rozgrywkowej.  Dotychczasowy bilans spotkań tych dwóch drużyn po powrocie do Ekstraklasy przemawiał na korzyść gospodarzy, którzy zwyciężali gości dziewięciokrotnie, remisowali dwa razy i… ani razu nie ulegli gdynianom.

„Kat Arki”

I tym razem Biało-Zieloni okazali się lepsi w derbach Trójmiasta wygrywając z Żółto-Niebieskimi 2:1.  Bramki dla Lechii zdobywali: Błażej Augustyn (29’) oraz Flavio Paixao (90’). Zwycięstwo z Arką zapewniło drużynie Piotra Stokowca powrót na fotel lidera Lotto Ekstraklasy.

Dla grającego w barwach Lechii Portugalczyka było to ósme trafienie w tym sezonie i kolejny gol w derbach Trójmiasta.  „Kat Arki”, jak nazywają Flavio kibice Lechii, w ostatnich trzech potyczkach z Żółto-Niebieskimi sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Podobno w tym roku na Halloween dzieciaki w Gdyni bedą straszyć w maskach Flavio.

Lechia va Arka 27/10/18
Lechia va Arka 27/10/18

–  Arka to jedyny zespół, jaki pamiętam, któremu udało mi się strzelić tyle bramek.  W sporcie jak  w życiu, jak nie masz pokory, to przegrywasz –  powiedział po spotkaniu napastnik Lechii Flavio Paixao.

Jak mówi sam piłkarz, recepta na skuteczność jest jedna: ciężko pracować i skupiać się na tym, co jest tu i teraz –  Jak skupiasz się na tym, co będzie za 6 miesięcy, czy za rok, nie dajesz z siebie wszystkiego w tym, co najważniejsze w danej chwili. Tę życiową filozofię stosuję w sporcie, ale również w biznesie. Tutaj i tutaj bardzo dobrze się sprawdza. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Flavio Paixao po wygranym meczu, w której piłkarz zdradza, jaką ma filozofię życia, ale również o swoim biznesie w Portugalii.

Rekord frekwencji

Derby Trójmiasta od zawsze cieszyły się dużą popularnością przyciągając na stadiony, czy to w Gdańsku czy w Gdyni, wielu sympatyków piłki nożnej.  Sympatycy Biało-Zielonych nie zawiedli i tym razem. 41. derby Trójmiasta na Stadionie w Letnicy obejrzało 25 066 kibiców. Taki wynik to nie tylko rekord frekwencji meczów w Gdańsku, ale w całej Ekstraklasie.

Kolejny mecz piłkarze Biało-Zielonych rozegrają 4 listopada w Poznaniu, gdzie zmierzą się z Lechem Poznań.

Mateusz Błażewicz


Discover more from Gdańsk Strefa Prestiżu

Subscribe to get the latest posts to your email.

Dodaj opinię lub komentarz.